Україна

Справу скандального заступника Офісу Президента передали до СБУ: чому це може бути незаконним

Офіс генерального прокурора передав провадження, в якому фігурує заступник голови Офісу президента Олег Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України. Сталось це через рішення Печерського суду.

Цю інформацію підтвердила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та прес-служба НАБУ.

В НАБУ вважають, що Офіс генерального прокурора таким чином здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування НАБУ тим, що забрав у бюро справу заступника глави Офісу президента Олега Татарова.

«23 грудня 2020 року заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу Президента від Національного бюро до Служби безпеки України. Рішення ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42», – коментують в прес-службі НАБУ.

В антикорупційному бюро нагадують, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс Генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

«Детективи НАБУ мають докази того, що заступник керівника Офісу Президента, у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд» — причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України», – говориться у повідомленні.

В НАБУ додали, що ще 1 грудня, напередодні повідомлення йому про підозру, Генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав, змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів.

«Сьогодні о 12:30 Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю Офісу Президента запобіжний захід. З огляду на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9 ранку», – додають в бюрро.

В свою чергу Генеральний прокурор Ірина Венедіктова в коментарі «Українській правді» заявила, що не причетна до рішення про передачу справи, в якій фігурує заступник глави Офісу президента Олег Татаров, в Службу безпеки.

«На хід розслідування будь-якого кримінального провадження слід реагувати виключно через призму законності прийнятих процесуальних рішень. Емоції і спрага самопіару – не помічники в нашій справі. Згідно закону я взяла відвід у питанні прийняття процесуальних рішень у впровадженні (52020000000000655), більше відомого як «справа Нацгвардії або Татарова».

За її словами, вона взяла відвід через суперечку про заміну групи прокурорів і процесуальні повноваження в цій справі було покладено на заступника генпрокурора – Олексія Симоненко.

Венедиктова підтвердила, що підписувала апеляційну і касаційну скаргу на рішення Печерського і апеляційного судів відповідно, але «колегія суддів касаційного кримінального суду в складі ВС залишила рішення Печерського суду в силі».

Резонансну справу також прокоментував колишній Генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, це – демонстративне порушення закону, який категорично забороняє вилучати справи НАБУ про корупцію.

«Фактично, раніше декларована Зеленським нульова толерантність до корупції змінилася толерантністю нуля до корупції», – написав Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Сам Татаров 21 грудня прийшов до НАБУ для отримання повістки. Справу проти себе він називає особистою помстою директора антикорупційного бюро Артема Ситника.

Також Таратов попросив тимчасово призупинити його повноваження.

Останні новини

Back to top button