Україна

Справа Укргазбанку: вісім фігурантів уникли тюрми


Справа Укргазбанку: вісім фігурантів уникли тюрми

САП спрямує на Армію дронів майже 15 млн грн, які мають сплатити засуджені в межах розслідування щодо незаконного виведення коштів із АБ Укргазбанк.

В межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення коштів із АБ Укргазбанк восьмеро з підозрюваних вирішили піти на співпрацю із стороною обвинувачення. Про це повідомляє пресслужба САП.

Зазначається, що впродовж 2014-2020 років колишнє керівництво банку та інші особи під виглядом виплати коштів за послуги за залучення клієнтів банку (агентські послуги), які насправді не надавались, заволоділи 205 млн грн.

САП і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру 16 особам, які залучались до участі у цій “агентській схемі”, серед яких колишні голова Національного банку України, заступник міністра юстиції та перший заступник генерального прокурора.

Восьмеро підозрюваних вирішили піти на співпрацю із стороною обвинувачення.

“Ці підозрювані погодились надати викривальні показання, зокрема щодо відсутності послуг, за які банком виплачувались кошти, а також щодо осіб, які причетні до спричинення збитків у розмірі 205 млн грн. Водночас підозрювані зобов’язались частково відшкодувати збитки та здійснити донати на підтримку Збройних сил України. Загальна сума збитків, яка буде відшкодована до держбюджету в межах цих угод становить 35 млн грн. Крім того, згідно з умовами угод вони сплатять 14,72 млн грн на Армію дронів, -зазначається у повідомленні.

Вищий антикорупційний суд вже затвердив укладені з цими восьма підозрюваними угоди.

“Узгоджені покарання пов’язані із штрафом та позбавленням волі. Однак у зв’язку із наданням викривальних показань засуджених звільнено від покарання із встановленням випробувального терміну”, – пояснили у САП.

Нагадаємо, НАБУ оновило підозри у справі про розтрату коштів Укргазбанку. Йдеться про тодішніх голову правління Укргазбанку Кирила Шевченка, його заступника Дениса Чернишова та директора департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами Олексія Лютого.

Також повідомлялося, що Україна хоче екстрадувати ексглаву НБУ Шевченка з Європи. Відомо, що Шевченко живе в Австрії. Колишній глава Нацбанку попросив в країні політичний притулок.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button