Україна

Справа Клименка: ГПУ проводить обшуки в екс-керівників банку «Капітал»

Головна військова прокуратура проводить обшуки у екс-керівників банку «Капітал», через який здійснювалось незаконне відшкодування ПДВ, забезпечувалось функціонування так званих «податкових майданчиків» та переведення грошей на банківські рахунки, підконтрольні екс-міністру Олександру Клименку, передає 1NEWS з посиланням на прес-службу ГПУ.

«У четвер, 26 жовтня 2017 року, слідчими Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України на підставі відповідних дозволів суду проводяться обшуки за місцями проживання осіб, причетних до керівництва банку «Капітал» та місцем розташування офісних приміщень, які використовуються бізнес-структурами кінцевого власника цього банку в бізнес-центрі «Гулівер», — сказано у повідомленні.

У ГПУ зазначили, що протягом 2011-2013 років завдяки цій банківській установі здійснювались грошові перерахування, направлені на незаконне відшкодування ПДВ, функціонували так звані «податкові майданчики» та забезпечувалось переведення грошей з іноземних країн на банківські рахунки підконтрольних О.Клименку підприємств (група «Юнісон»).

Зазначається, що у рамках досудового розслідування на причетність у вчинених О.Клименком злочинах наразі перевіряються колишні службові особи банку «Капітал» та його кінцевий власник громадянин Е., який, окрім українського громадянства, має громадянство Ізраїлю.

В подальшому, з метою уникнення кримінальної відповідальності за вчинені дії службовими особами банку «Капітал» за вказівкою його кінцевого власника забезпечено знищення всієї банківської інформації, яка зберігалась на комп’ютерних носіях.

Слідство встановило місцеперебування значної частини нібито знищеного серверного обладнання банку «Капітал» і здобуло докази функціонування злочинної організації.

Також слідчими Головної військової прокуратури проводиться обшук за місцем проживання колишнього керівника Київського відділення ПАТ «АКБ «Капітал», який є батьком одного із народних депутатів України.

«Зазначені обшуки жодним чином не пов’язані з політичною діяльністю вказаного народного депутата», — зазначили у ГПУ.

Метою проведення слідчих дій є необхідність відшукання документів банку «Капітал», підприємств групи «Юнісон» та інших речей і документів, які можуть мати доказове значення для кримінального провадження.

 

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close