Україна

Соціологи розповіли про ставлення українців до розслідування корупції у МОУ


Соціологи розповіли про ставлення українців до розслідування корупції у МОУ

Дослідники зазначають, що позиція щодо корупційної справи не пов’язана з депресивними настроями.

Нещодавній скандал із корупцією у Міністерстві оборони України отримав полярні оцінки у суспільстві. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

“У лютому 2023 року ми поставили респондентам питання, яке їхнє ставлення до розслідувань ймовірної корупції в Міністерстві оборони: чи мають це бути негайні кадрові рішення на тлі гострої важливості під час війни, чи це повинні бути ретельні, хоча й, можливо, більш тривалі розслідування. Як можна бачити, це питання поляризувало українців: 46% вважають, що краще ретельніше і довше розслідувати, а водночас стільки ж (47%) респондентів вважають, що мають бути негайні рішення щодо найменшої підозри у корупції”, – йдеться у звіті соціологів.

Дослідники також зазначають, що позиція у вищезазначеній справі не пов’язана з депресивними настроями, оскільки обидві групи респондентів переважно проти територіальних поступок Росії, а також приблизно однаково показують оптимістичні настрої щодо результатів війни.

“Україна, очевидно, і надалі зіштовхуватиметься із ситуаціями внутрішньої дестабілізації. Незалежно від того, чи посіяні зерна для потенційних конфліктів російським ворогом (або недалекоглядними егоїстичними українськими суб’єктами), чи мають об’єктивне українське походження, для саме корупційних скандалів в Україні. Це дуже поживний ґрунт, і йдеться про хронічну недовіру до інститутів, які мають забезпечувати справедливість у суспільстві – судів та прокуратури. Українці зараз демонструють щире захоплення та високу довіру оборонним інститутам, як ЗСУ чи СБУ. Навіть щодо поліції, яка сприймається як важливий інститут опору, ми бачимо стрімке зростання довіри. Однак найгірші та найнижчі показники довіри – саме судам та прокуратурі”, – зазначають експерти.

Раніше повідомлялося, що удари по території Росії підтримують 90% українців.

Українці вірять у виснаження Росії у війні – опитування


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button