Україна

Соціолог пов’язує збільшення захворюваності на коронавірус на Дніпропетровщині зі поверненням студентів

У Дніпрі та Дніпропетровській області спостерігається щоденне збільшення кількості людей, які заразилися Covid-19. Соціолог-аналітик Оксана Зубарєва стверджує, що це цілком очікуваний ефект, так як з вересня місяця повернулися на навчання величезна кількість студентів, передає “Дніпровська панорама”, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Студенти-соціально активна категорія. Крім університетських приміщень, вони часто бувають серед великого скупчення людей в розважальних закладах, де карантинні заходи і соціальна дистанція практично не дотримуються”, – нагадує Зубарєва.

Крім цього, зазначає експерт, значна частина студентів проживає в гуртожитках, що збільшує контактність і ризик поширення вірусу. Треба не забувати, що в нашому місті навчається велика кількість молоді з інших населених пунктів і областей, в яких ще більш серйозна обстановка по Covid-19.

“Звичайно, логічним і найбільш безпечним зараз був би своєчасний перехід на дистанційне навчання для зменшення небезпеки, тим більше що університети можуть легше здійснити цей процес”, – вважає Оксана Зубарєва.

Також експерт зазначає, що не останню роль у збільшенні кількості захворювання коронавірусом могли зіграти і всім відомі екскурсії до Харкова, які були організовані народним депутатом від Партії “Слуга народу” Кирилом Нестеренком. Харків вже досить тривалий час перебуває в “помаранчевій” зоні, балансуючи на межі “червоної”. Возити туди людей на екскурсії – великий і невиправданий ризик.

При цьому з боку обласної влади відбувається спроба перекласти провину за зростання захворюваності на місцеву владу. Святкування Дня міста в Дніпрі – не єдиний подібного роду захід, який проходив і в інших містах (Миколаїв, Запоріжжя) і не призвів до зростання захворюваності. У той же час в літній період постійно проходили масові розважальні заходи в приватних закладах, і статистика не показувала подібної динаміки. Відповідно, причини необхідно шукати в збільшенні кількості контактів людей, які приїхали з інших карантинних зон.

Крім того, область чомусь не турбує той факт, що така активна соціальна категорія, як студенти, продовжує навчання і переміщення у великих містах регіону, в тому числі, і в Дніпрі, а міжміський транспорт ніяк не контролюється.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close