Україна

Соратник Януковича замовив 37-метрову яхту вартістю 13 млн евро

Колишній соратник екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію «TUC limited» замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро. Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування, інформує 1NEWS з посиланням на Тиждень.

За даними журналістського розслідування, мальтійська компанія «TUC limited» Антона Пригодського заснована восени 2013 року. А вже в наступному році на її рахунках з’явилися понад п’ять з половиною мільйонів євро.

Журналісти звернулися до голландської кораблебудівної компанії під виглядом клієнтів з України і дізнались, що орієнтовна вартість яхти становить 13,2 мільйони євро без податку на додану вартість. А для яхти Santa Maria T – це приблизно 30% від вартості.

За європейськими законами, аби судно могло ходити водами Євросоюзу, власник має сплатити податок на додану вартість на території ЄС.

Саме тому яхта замовлялась через мальтійську фірму – це фактично офшори, вони дають змогу не платити ПДВ на території ЄС.

Мальтійська компанія «TUC limited» Антона Пригодського заснована восени 2013 року.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close