Головна / УКРАЇНА / Соціологи занепокоєні політичними настроями населення у південній Україні

Соціологи занепокоєні політичними настроями населення у південній Україні

Південь стає тривожним не менш ніж Донецька і Луганська області, вважає соціолог.

У південних районах України менш за все підтримують рішення щодо блокади торгівлі з ОРДЛО та законодавче визнання території «ДНР» та «ЛНР» окупованими. Про це на презентації соціологічного дослідження «Громадська думка стосовно непідконтрольного Донбасу: що змінилось?» заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає УНІАН.

Так, за даними опитування 47% опитаних підтримує рішення РНБО України про блокаду торгівлі з «ДНР» та «ЛНР», проти – 37%. Найвищий рівень підтримки блокади на заході (66%), дещо нижчий – у центрі (47%). На півдні рішення підтримали лише 30%, а на сході — 38%.

Читайте також:

Гори сміття, кілометрові затори, стихійна торгівля. Як нині відпочивається в одеській Затоці

55% опитаних підтримує пропозицію законодавчо визнати непідконтрольні території Донецької та Луганської областей окупованими, 22% висловилися «проти», а майже чверть опитаних не визначились стосовно цього питання. Найвищий рівень підтримки цієї пропозиції на заході (64%) та у центрі (59%). На сході законодавче закріплення окупації підтримують 49% респондентів, а на півдні пропозицію підтримало лише 35%.

Своєю чергою, 55% українців бачать території «ДНР» та «ЛНР» у складі України на довоєнних умовах. Ще кожен п’ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України, близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії.

Читайте також:

Щодня 20 тисяч українців отримують біометричні паспорти, ажіотаж не спадає — ДМС

«Загалом порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права територіям «ДНР» та ЛНР» – на сході (28%), але й там це меншість, більшість (47%) воліє, щоб ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі», — наголосила соціолог.

Окрім того, тепер понад 60% підтримують ідею введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту. 

«Останнім часом з’ясувалася тенденція, коли південь стає тривожним не менш ніж Донецька і Луганська області. І на це треба звернути увагу. Особливо, на Одеську область», — підкреслила соціолог.

Зазначимо, у досліджені було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, раніше опитування показало, що 70% українців готові до компромісів задля миру на Донбасі.

Джерело: tsn.ua

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

5 + шестнадцать =

x

Перевірити також

МЗС вивчає можливість відкриття додаткових консульських установ у країнах ЄС

Міністерство закордонних справ України вивчає можливість відкриття додаткових консульських установ в окремих ...

Керівну партію Польщі підтримують 38% поляків – опитування

Керівна партія Польщі «Право і справедливість» користується найбільшою підтримкою польських виборців. Такими ...

Італія просить у Швейцарії дані про італійців, які зберігають у банках країни $8 млрд

Італійська податкова поліція звернулася до влади Швейцарії з проханням надати інформацію щодо ...