Україна

Соболєва звільнили з посади голови антикорупційного комітету

Верховна Рада проголосувала за усунення народного депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва з посади керівника комітету з протидії корупції.

Відповідне рішення підтримали 256 депутатів. За проголосувало 108 депутатів від БПП, 65 від Народного фронту, 6 позафракційних, 32 депутати від «Опозиційного блоку», 17 з групи «Відродження», 15 від Радикальної партії та 13 з «Волі народу». Депутати від «Батьківщини» та «Самопомочі» не дали голосів за постанову.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що звільнення Соболєва – це узурпація влади. “Це безпрецедентний випадок в історії українського парламентаризму – я не пам’ятаю випадків, коли більшість в парламенті знімала главу комітету з політичних мотивів. Цього не робили ні при Кучмі, ні при Ющенку, ні за Януковича. Це не просто звільнення глави комітету. Це пряме втручання президента в роботу парламенту. Мені достовірно точно відомо, що вимога про звільнення Єгора Соболєва виходить особисто від Петра Порошенка. Фракції, що голосували за це звільнення, стали інструментом брутального втручання глави держави в роботу парламенту”, – вважаає Найєм.

Раніше 1News повідомляло, що 6 грудня депутати Верховної Ради збирали підписи за відставку Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Згодом сам Соболєв у своєму Facebook виклав документ, де видно, що за його відставку підписалися депутати Савчук, Матейченко, Ричкова, Ланьо, Артошенко, Немировський, Буглак та Тимошенко.

За даними ЗМІ, на його місце хотіли призначити депутата від Радикальної партії Ігоря Попова. Однак після інциденту з його сином, якого зловили під час збройного нападу, та заклику Олега Ляшка про необхідність складання ним депутатських повноважень, кандидатура Попова вже не є актуальною.

Back to top button