Україна

Смертність від коронавірусу в Україні є вищою, аніж в США та Євросоюзі – Financial Times

Смертність — надійніший показник, ніж дані про виявлені випадки коронавірусу в різних країнах, оскільки вони залежать від кількості проведених тестів і більша кількість виявлених випадків може відображати більшу кількість тестів

В Україні надлишкова смертність, яка є найоб’єктивнішим показником впливу пандемії, перевищує середні показники у Європейському Союзі та США, і нещодавно досягла максимальних показників від початку пандемії.

Про це свідчать дані, зібрані Financial Times, – інформує 1NEWS.

Надлишкова смертність — це різниця між смертністю від усіх причин під час пандемії та історичними середніми сезонними показниками.

Дослідження цього показника дозволяє нівелювати бюрократичні відмінності між країнами щодо того, як розраховувати смертність від коронавірусу, наприклад, те, що в деяких країнах випадки смертей від COVID-19 у будинках для літніх людей не потрапляли в загальну статистику, яка публікувалася на основі даних із лікарень.

FT також пише, що смертність — надійніший показник, ніж дані про виявлені випадки коронавірусу в різних країнах, оскільки вони залежать від кількості проведених тестів і більша кількість виявлених випадків може відображати більшу кількість тестів.

Щоб скоригувати вплив адміністративних затримок з наданням нових даних у вихідні дні, FT використовує семиденний ковзний середній показник.

Надлишкова смертність розраховується на 100 тисяч людей.

Станом на 30 березня розрахована таким чином надлишкова смертність в Україні становила 0,65 на 100 тисяч населення. А найвищий її показник від початку пандемії був 29 березня — 0,67 на 100 тисяч населення.

Попередній найвищий пік надлишкової смертності в Україні було зареєстровано 12−13 грудня 2020 року. Він становив 0,53 на 100 тисяч населення.

Станом на 30 березня показник надлишкової смертності в Україні був вищий від середнього показника в Євросоюзі (0,56 на 100 тисяч населення) і США (0,29 на 100 тисяч населення).

Проте він нижчий, ніж був у ЄС майже в усі дні з середини листопада 2020 року по середину лютого 2021 року (максимальний показник надлишкової смертності в ЄС був з 28 по 30 листопада, він становив 0,8 на 100 тисяч осіб).

Цей показник також нижчий, ніж був у США від початку грудня 2020 року до середини лютого 2021 року. Максимальний показник надлишкової смертності в США був з 12 доо 17 січня, він становив 1,04 на 100 тисяч населення.

Станом на 30 березня в ницзі країн ЄС показник надлишкової смертності був вищий, ніж в Україні. Серед них Італія, Румунія, Естонія, Польща, Чорногорія і Словаччина.

Джерело: НВ

Останні новини

Back to top button