Україна

“Слуги народу” пропонують за контрабанду смартфонів саджати до в’язниці на 6 років

Крім цього "слуги" планують запровадити примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів, щоб блокувати "сірі" смартфони по IMEI-коду

Народні депутати з фракції “Слуга народу” працюють над законопроєктами, які б протидіяли імпорту “сірих” телефонів та контрабанді – за повторне ввезення смартфонів без митного контролю пропонують позбавляти волі на 6 років.

Про це інформує 1NEWS.

Над відповідними змінами до Кримінального кодексу з квітня 2021 року працюють члени парламентського комітету з питань цифрової трансформації, а очолює цей процес заступник голови комітету нардеп “Слуга народу” Олександр Федієнко.

Так, у ньому можуть з’явитися покарання за три нових види злочинів.

  • У статті 201-1 (“Контрабанда”), поруч з лісоматеріалами з’явиться санкція “за переміщення в Україну поза митним контролем смартфонів і іншого обладнання з ІМЕІ-кодом”. За перше таке порушення каратимуть штрафом на 34 тис грн або позбавленням волі на строк до 3-х років. У випаду повторення – до 6 років.
  • Якщо хтось захоче змінити на телефоні ІМЕІ-код, то за це також доведеться нести відповідальність. На перший раз, мінімум у вигляді штрафу в 17 тис грн, повторне порушення – позбавлення волі до 2-х років.
  • За продаж підробленого або вкраденого телефону спершу штрафуватимуть на 8,5 тис грн, а при повторному порушенні – саджатимуть на строк до 2-х років.

Всі ці норми можуть запрацювати з 1 липня 2022 року.

Крім цього “слуги” планують запровадити примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів, щоб блокувати “сірі” смартфони по IMEI-коду.

Джерело: Економічна правда

Back to top button