Україна

«Слуга народу» вважає зняття свого кандидата по харківському округу політичним

Партія «Слуга Народу» підтримує позицію Олександра Куницького оскаржити рішення ЦВК щодо скасування його реєстрації кандидатом у народні депутати і вбачає в цьому рішенні політичний мотив. Про це 1News повідомила прес-служба партії.

За словами юристів партії, рішення ЦВК про скасування реєстрації Куницького кандидатом у народні депутати було ухвалене з грубим порушенням закону, оскільки комісія не врахувала позицію представника партії і пояснення кандидата про те, що він перебував за межами України у зв’язку з відрядженням.

«Тривалість перебування Олександра Куницького за кордоном не була більшою, ніж це дозволено вимогами законодавства. Ми це озвучували, проте ЦВК цей факт враховувати відмовилась», – пояснив представник партії «Слуга Народу», адвокат Олександр Качура.

Він зауважив, що скарга від заявника, на підставі якої було винесено постанову ЦВК про скасування реєстрації, була подана з порушенням законодавства у частині упущення термінів.

Раніше, на своїй сторінці у Facebook Олександр Куницький заявив, що рішення ЦВК він оскаржить у суді.

«Тільки що ЦВК зняла мою кандидатуру з виборів! Грановський (народний депутат Олександр Грановський – ред. 1News) чудово знає, що я відновлюсь через суд і виграю по 169 округу! 9 «мотивованих» Грановським членів ЦВК проголосували проти мене! 7 членів ЦВК були проти мого зняття. Це якраз і є чіткий сигнал політичного тиску! Жоден з них не утримався!» – заявив Куницький на своїй сторінці у соцмережі.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 11 липня скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького.

У комісії розповіли, що до них надійшла скарга від іншого кандидата в депутати в окрузі Куницького №169 Олега Петріченка, у якій той просив скасувати реєстрацію конкурента, оскільки він припинив громадянство України.

ЦВК перевірила і встановила, що протягом останніх 5 років Куницький виїжджав за межі України на період, що перевищував дозволені законом 90 календарних днів, а саме на 264 дні (з 15 березня 2015 року до 5 грудня 2015 року). Сам кандидат заявив, що їздив у відрядження, але, кажуть у комісії, відповідних доказів не надав. Зокрема, стверджував кандидат, у відрядженнях він виконував редакційні завдання «1+1 продакшн».

«Таким чином, Куницьким О.О. не дотримано вимоги Конституції України та закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня  2019 року», – кажуть у ЦВК.

Куницький є відомим автомобільним блогером і балотується по 169 округу в Харківській області, там же свою кандидатуру висуває діючий нардеп Олександр Грановський. Також по цьому округу висувається ще один народний депутат – Олександр Кірш.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close