Україна

Слідчі опублікували аудіозаписи розмов між бойовиками Донбасу і Росією напередодні катастрофи малазійського Боїнгу

На записах є голоси Бородая, Гіркіна, Аксьонова і Суркова

Спільна слідча група (JIT) опублікувала нову партію перехоплених аудіозаписів дзвінків між бойовиками на сході України і високопоставленими російськими чиновниками, що відбувалися за кілька тижнів до збиття рейсу MH17 на Донбасі в 2014 році.

Про це повідомляє 1NEWS.

Розмови включають лідерів бойовиків, включаючи самопроголошеного “прем’єр-міністра” Олександра Бородая та самопроголошеного “міністра оборони” так званої “Донецької народної республіки” Ігоря Гіркіна. Вони спілкувалися з Сергієм Аксьоновим, ставлеником Росії в Криму, і Владиславом Сурковим.

Так, відзначається, що в публічних інтерв’ю лідери “ДНР” заявили, що вони були “добровольцями”, яких ніхто не посилав в Україну. У JIT, при цьому, вважають, що вони фактично були спрямовані з Російської Федерації, пишуть слідчі. JIT розмовляв з декількома свідками, які заявили, що “ключові фігури” були спрямовані з Російської Федерації.

Їх показання підтверджуються телефонними розмовами, які були записані в той час. Наприклад, Бородай, одна з тих ключових фігур. У своїй розмові з якоюсь людиною (B) 3 липня 2014 року о 17:30:15, Бородай (A), схоже, визнав, що слідував російським інструкціям:

A: Ну, ваші плани далекосяжні. Мої ні. Я виконую замовлення і захищаю інтереси єдиної держави – Російської Федерації. Це суть.

Під час іншого дзвінка на початку липня 2014 року член “ДНР” повідомив місцевому командиру, що “люди приїжджають з мандатом від Шойгу”. Сергій Шойгу – міністр оборони Росії. За словами члена “ДНР”, ці люди “виженуть місцевих воєначальників з частин”, а “люди з Москви” візьмуть на себе командування.

Також, за словами слідчих, кілька колишніх бойовиків повідомили JIT, що російська служба безпеки ФСБ і служба військової розвідки ГРУ були залучені в “повсякденне управління ДНР”. Один зі свідків заявив, що “лідери ДНР регулярно їздили в Москву, щоб проконсультуватися зі своїми контактами в ФСБ і ГРУ”, пишуть в JIT.

Перехоплені телефонні розмови також свідчать про залучення російських служб безпеки, які працюють пліч-о-пліч з керівництвом “ДНР”. Так 18 липня 2014 року два члени “ДНР” обговорювали, що вони обидва отримують вказівки з Москви: один з ФСБ, а інший з ГРУ.

Повідомляється також, що у серпні 2014 року, невдовзі після того, як був збитий MH17, обвинувачений Гіркін оголосив про свій від’їзд і сказав Бородаю, що “повертається в штаб”. Очевидно, він повернувся в організацію, у якій працював раніше.

13 серпня 2014 року о 00 год. 28 хв. 31 с. Бородай (B) дзвонив обвинуваченому Гіркіну (С). У JIT надали стенограму запису:

В: Алло?! Де ти?
C: Ну, я повертаюся в штаб.
В: Ти повертаєшся в штаб?
C: Так, це так. Уся концепція там змінюється. Я маю на увазі, що ми більше не багаті власники тваринництва, але бідні вуличні… як там… жебраки.
В: (…) Отже, що ми робимо? Ми їдемо в штаб?
C: Так-так-так-так! Повертайся в штаб. Бувай!
В: Тоді гаразд! Ось так! Добре! Ми їдемо в штаб!..
C: Ага… Так.
В: Як завжди, ми їдемо…

У серпні 2014 року обвинувачені Гіркін і Бородай виїхали зі Східної України в Москву. В інтерв’ю в 2017 році Гіркін пояснив: “Мені наказали передати командування Захарченку”.

Судячи з усього, Гіркіну було наказано передати командування Захарченку за вказівкою Суркова, повідомляють слідчі.

Інші джерела, включаючи інтерв’ю і пресконференції, показують, що Захарченко насправді взяв на себе командування “ДНР”.

Під час брифінгу 19 червня 2019 року JIT опублікувала розмову від 11 липня 2014 року, між Бородаєм і Владиславом Сурковим. У бесіді Бородай говорив, що йому терміново потрібна військова підтримка з Москви. Інші бесіди свідчать про те, що на цьому участь Суркова не закінчилася, повідомляють слідчі. Згідно з їх матеріалами, 3 липня 2014 року відбулася розмова між Сурковим і Бородаєм, в якому Сурков заявив про підкріплення з Росії.

Також у ньому Сурков закликав Бородая влаштувати Володимира Антюфєєва на високу адміністративну посаду в “ДНР”. Через тиждень, 10 липня 2014 року, Антюфєєв проводить пресконференцію з Бородаєм і Гіркіним. Антюфєєв розповідає пресі, що в той же день він приїхав з Росії і що сектори “державної безпеки”, “внутрішніх справ” і “юстиції” “ДНР” будуть під його керівництвом.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close