Сковорідка за 700 тисяч і барабани: що купили чиновники киянам в укриттяСюжет
У столиці для бомбосховищ закупили музичні інструменти, електричні овочерізки та сковорідку на мільйони гривень.
У Києві не вщухають скандали із державними закупівлями для укриттів. Замість того, щоб забезпечити сховища меблями або питною воду, столичні чиновники придбали електричну сковорідку за 720 тисяч гривень. Сьогодні також стало відомо, що для укриттів нібито було замовлено 300 шкіряних барабанів майже на один мільйон гривень. Що “необхідного” закупила киянам влада читайте в сюжеті Кореспондент.net.
Овочерізки та сковорода
Зокрема, для укриттів Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації закупило овочерізки за 130 тисяч гривень за штуку. Тендер оголошено як “Комплекти обладнання для обробки продуктів харчування в укриттях”. Як повідомив депутат Київради Леонід Ємець інформацію про нього можна знайти на сервісі Prozorro.
Закупівля була оголошена на 12 овочерізок Robot Coupe CL50 на суму 1 583 496 гривень. Ціна однієї овочерізки із комплектом насадок становить 131 958 гривень. Цей кухонний прилад оснащений слайсерами для нарізки соломкою, кубиками сирих та варених фруктів і овочів, а також він може натерти сир, подрібнити горіхи, панірувальні сухарі, шоколад та деякі інші продукти.
Пізніше стало відомо, що у Дніпровському районі Києва для укриття в одному з ліцеїв також замовили електросковорідку за 720 тисяч гривень.
“Коли ми знайшли тендер на закупівлю в укриття електричних овочерізок за 130 тисяч грн штука, я думав більше мене нічого не здивує. Але супер електрична сковорідка з тачскріном і ціною 720 тис. грн за штуку, це навіть для мішленівського ресторану перебор, не те, що для укриття Дніпровського району! І це чудо кулінарних технологій (без жартів) їсть 21 кіловат на годину. Тобто ще тисяч 400 грн в рік” – обурився Ємець.
Сковорідка, за інформацією виробника, здатна на одній площині на різних температурах готувати за запрограмованими рецептами вишукані делікатеси. Проте, як зазначив Ємець, чи справді потрібен такий девайс в укритті?
“І це ми так по верхам, просто глянули “прозоро”. Хоча є аудиторські служби які мають це робити за гроші і на постійній основі”, – додав депутат.
Музичний антистрес
Сьогодні Ємець показав інформацію з платформи Prozorro, де вказано, що для бомбосховищ Києва проводився тендер на купівлю 300 шкіряних барабанів, на які виділена сумма в розмірі 890 тисяч гривень. При цьому назва тендеру звучить так: “Музичні інструменти для психологічного розвантажування дітей в укриттях під час повітряних тривог”.
Депутат підкреслив, що знову йдеться про районну адміністрацію Дніпровського району. Також він поставив цілком риторичне питання: чи все інше з укриттями без музичних інструментів у повному порядку?
“Відповідні запити, як голова ТКК на Дніпровську РДА спрямував”, – додав депутат у своєму дописі.
Перевірки бомбосховищ
Нагадаємо, що в Україні, зокрема і у Києві, проводять перевірки укриттів. Такі заходи почалися після того, як під час повітряної атаки на столицю 1 червня в Деснянському районі загинули дві жінки і 9-річна дівчинка, які в цей час перебували на вулиці, намагаючись потрапити до зачиненого укриття на території поліклініки.
Загалом, за даними Київської міської державної адміністрації, у 2022-2023 роках з міського бюджету на облаштування укриттів було виділено 1,2 млрд гривень. Після трагедії із зачиненим укриттям Київська міська прокуратура почала перевірки.
Так, під час проведення огляду лише одного бомбосховища у Святошинському районі правоохоронці зафіксували факти невиконання робіт в повному обсязі, незадовільне їх виконання, використання неякісних легкозаймистих, пожежонебезпечних матеріалів із завищенням їх вартості на понад один мільйон гривень.
“За аналогічними фактами розкрадання бюджетних коштів під час ремонту об’єктів цивільного захисту здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях органами досудового розслідування Деснянського, Подільського, Голосіївського та Солом’янського районів Києва”, – додали в прокуратурі.
8 червня Київська міська рада додатково виділили 750 мільйонів гривень на ремонт укриттів. Голосіївській РДА виділено 42,9 млн грн, Дарницькій – 58, 9 млн грн, Деснянській – 61,8 млн грн, Дніпровській – 60,4 млн грн, Оболонській – 53,6 млн грн, Печерській 28,2 млн грн, Подільській – 35,7 млн грн, Святошинській – 57,7 млн грн, Солом‘янській – 65, 5 млн грн, Шевченківській – 35,6 млн грн.
Ще 50 млн грн додаткових коштів виділили Департаменту житлово-комунальної інфраструктури на експлуатацію та технічне обслуговування та капремонти підвальних приміщень житлових будинків, як простіших укриттів.
Крім того, 200 млн грн виділили Департаменту охорони здоров’я на капремонт сховищ у підпорядкованих закладах.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news