Україна

Скільки потрібно мати грошей, щоб балотуватись на мера великого міста в Україні

Для великих міст застави коливатимуться орієнтовно від 19 тисяч до майже 500 тисяч гривень залежно від кількості виборців

Верховна Рада у другому читанні підтримала зміни до Виборчого кодексу, які передбачають, зокрема, зниження застав на місцевих виборах.

Про це повідомляє 1NEWS.

Поправки до Виборчого кодексу передбачають, що грошові застави буде запроваджено на всіх рівнях, незалежно від кількості виборців. Однак формули розрахунку різняться”.

 

Зазначається, що грошові застави за партійні списки у громадах, де від 10 тисяч до 90 тисяч виборців, не перевищуватимуть 18 тисяч 892 гривні.

Для великих міст застави коливатимуться орієнтовно від 19 тисяч до майже 500 тисяч гривень залежно від кількості виборців.

Найнижчою буде застава для кандидатів на міських голів Ужгорода (19 тисяч гривень), Нікополя (20 тисяч гривень) і Мелітополя (24 тисячі гривень), найвищою – на мерів Дніпра (157 тисяч гривень), Харкова (219 тисяч гривень) та Києва (445 тисяч гривень).

 

Такими самими будуть застави за партійні списки до міських та обласних рад.

 

Точні суми застав визначатиме ЦВК відповідно до актуальних даних про кількість виборців у тому чи іншому населеному пункті.

Джерело:  “Чесно”

Останні новини

Back to top button