Україна

Скільки грошей витрачають українці на медикаменти

Українці щорічно витрачають в аптеках близько 39 млрд гривень. Таку цифру озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає 1NEWS з посиланням на «Слово і діло» .

Ляшко розповів, що в МОЗ дотримуються концепції державного медичного солідарного страхування, зокрема, через програму медичних гарантій.

«Ми аналізуємо і розуміємо, що в нас зростає кількість коштів, яку ми виділяємо на програму медичних гарантій, для того, щоб покрити базовий рівень надання медичної допомоги. Розуміємо, які в нас є позабюджетні платежі в системі. Зокрема, ми розуміємо, що близько 39 млрд грн українці щороку заносять в аптеки. Більшість цих коштів вони заносять через те, що сімейний лікар, до якого вони прийшли на прийом, виписав рецепт або сказав, що треба купити для того, щоб подолати хворобу, повернути здоров’я. Частина цих лікарських засобів потрапляє до програми реімбурсації. Але ми розуміємо, що ті понад 2 млрд, які ми виділяємо на реімбурсацію, і ті 39 млрд, які люди заносять в аптеку – щось не так. Тому треба з’ясувати, що саме не так», – сказав міністр.

 

 

 

 

 

Back to top button