Україна

Синод Вселенського Патріархату ухвалив рішення про створення Автокефальної Української Церкви

Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію Української православної церкви особисто обраному предстоятелю УПЦ

На Синоді Вселенського Патріархату ухвалене історичне рішення про створення Автокефальної Української Церкви.

Про це повідомив Президент Петро Порошенко у Twitter, – інформує 1NEWS.

“На Синоді Вселенського Патріархату ухвалене історичне рішення про створення Автокефальної Української Церкви. Схвалено текст Томосу про створення цієї церкви і прийнято рішення про скликання об‘єднавчого Собору”, – написав він.

Порошенко також додав, що “залишився лише один крок до завершення цього процесу”.

“Нашим православним ієрархам належить зібратися і провести об’єднавчий собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос із рук Вселенського Патріарха”, – наголосив глава держави.

Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос про автокефалію Української православної церкви особисто обраному предстоятелю УПЦ, тому наразі його текст не може бути опубліковано.

Про це розповів радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

“Предстоятель у Стамбулі незабаром після (Об’єднавчого – ред.) собору отримає з рук Вселенського патріарха томос – грамоту. Саме тому це зараз не є публічним документом, тому що його передають обраному предстоятелю”, – пояснив Павленко.

Водночас він повідомив, що затверджені синодом Вселенського патріархату пропозиції до статуту (конституційної хартії) української церкви були підготовлені на підставі положень томосу і будуть представлені на розгляд Собору УПЦ, який збереться в грудні.

Павленко запевнив, що дату проведення об’єднавчого Собору УПЦ незабаром оголосить Вселенський патріарх Варфоломій.

Синод Вселенського патріархату також оголосив, що підготував конституційну хартію (статут) для української церкви.

“В контексті рішення, прийнятого Вселенським патріархатом про надання автокефалії церкві України, і в очікуванні випуску Патріаршого та Синодального томосу, Святий і Священний синод підготував конституційну хартію української церкви”, – йдеться в рішенні синоду, опублікованому ввечері 29 листопада.

При цьому Синод Вселенського патріархату не назвав дату проведення в Україні Об’єднавчого собору.

Президент Петро Порошенко оголосив, що було схвалено текст томосу про надання незалежності українській церкві. Він додав, що дату проведення Об’єднавчого православного собору незабаром оголосить патріарх Варфоломій.

Джерело: Укрінформ/Українська правда

Back to top button