Україна

Сімейну кімнату для батьків відкрили в Охматдиті

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” у Києві відкрили сімейну кімнату для батьків, чиї діти перебувають на стаціонарному лікуванні, інформує 1NEWS.

Сімейна кімната — це спеціально облаштоване комфортне місце у лікарні, де рідні хворих дітей зможуть відпочити, переночувати та провести час із дитиною. Основною метою сімейних кімнат є забезпечення потреби родини бути поруч під час лікування дитини. Сімейну кімнату в Охматдиті облаштовано у відділенні неонатології, де за рік проходять лікування близько двох тисяч маленьких пацієнтів. У кімнаті батьки та родичі хворих дітей зможуть безоплатно попити теплі напої з печивом. Також є кімната, де матусі зможуть зцідити грудне молоко. Кімната працює цілодобово, є безоплатною для відвідування та повністю утримується за кошти фундації Дому Рональда МакДональда.

У церемонії відкриття взяла участь в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Батьки та родичі маленьких пацієнтів мають бути максимально залучені у процес лікування. Вони мають розуміти, які ліки та процедури призначають. Батьки не мають лишатися за закритими дверима кабінету лікаря. По всьому світу працюють сотні таких кімнат. В Україні відкрито три — у Вінниці, Львові та Києві”, – зазначила Супрун.

За її словами, ведуться перемовини, щоб на території “Охматдиту” побудувати цілий дім для батьків та родичів маленьких пацієнтів.

“В Охматдиті щороку проходять лікування 20 тисяч дітей. Їхні батьки стоять у коридорі та не можуть відпочити чи поїсти. Рік тому відкрито сімейну кімнату у Львові. Головний директор “Охматдиту” попросила облаштувати таку ж кімнату у Києві. Пішло шість місяців на планування і шість місяців на будівництво. Відкриття сімейної кімнати — ще один крок до пацієнто-орієнтованої медицини”, – наголосила Супрун.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close