Україна

Штам Delta може спричинити сплеск коронавірусу в Україні

У зв’язку з поширенням нового штаму COVID-19 “Дельта” в Україні поступово погіршується епідеміологічна ситуація, і упродовж двох тижнів може трапитися спалах хвороби, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, коментуючи у Фейсбуці прогноз Київської школи економіки.

“У Київській школі економіки вважають, що спалах хвороби може трапитись упродовж двох тижнів. За даними КШЕ, у зоні ризику Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області”, – зауважив парламентарій.

При цьому він відзначив, що нещодавно ВООЗ прогнозувала нову хвилю коронавірусу в Україні на кінець серпня – початок вересня. І ці прогнози майже збігаються.

“Головна причина спалаху – розповсюдження штаму «Дельта». В Україні вже підтверджено приблизно 150 випадків. Останнє дослідження, проведене у Китаї, доводить: концентрація вірусу в крові інфікованої людини у випадку штаму «Дельта» у тисячу разів більша, ніж китайським штамом. Тому у хворого набагато більша ймовірність інфікувати інших людей”, – написав Радуцький.

При цьому він відзначив, що новий штам вірусу «Дельта» має інші симптоми – лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить, також фіксують випадки порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і утворення гангрен.

Радуцький зауважив, що ймовірність тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища для невакцинованих. А після щеплення людина переносить хворобу або безсимптомно, або у легкій формі.

Голова комітету нагадав, що за минулу добу в Україні щеплено майже 160 тис. громадян. Зокрема, серед працівників сфери освіти повний курс щеплення пройшли 308 тис. осіб.

“Попереду Львівська (25 тис), Запорізька (23,5 тис), Харківська (17,1 тис),. Аутсайдери – Волинська (6,8 тис осіб), Чернівецька (6,6 тис), Луганська (2,7 тис) та Донецька (4,5 тис) області”, – розповів Радуцький.

Серед працівників критичної інфраструктури, за його словами, вакциновано майже 44 тис працівників. Найбільше у Полтавській області – 7,3 тис осіб. Найменше у Чернівецькій області – лише 70. В Івано-Франківській та Тернопільській областях – до 200 осіб.

“Значна різниця у цифрах – свідчення того, що від наполегливості та системності роботи місцевої влади залежить, чи зможемо ми обігнати пандемію, чи вона обжене нас”, – резюмував Радуцький.

 

Back to top button