Україна

Шмигаль підвів підсумки переговорів у Польщі


Шмигаль підвів підсумки переговорів у Польщі

Україна очікує від Польщі конкретних відповідей на запропоновані кроки, зазначив глава уряду.

Міжурядові консультації України з Польщею сприятимуть врегулюванню проблемних питань. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram в четвер, 28 березня.

“Сьогодні ми провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. Україна і Польща – стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємна підтримка, і потенціал нашої співпраці. Обговорили низку питань, що становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні та торгівля в агросекторі. Розуміємо, як будемо рухатися”, – написав він.

За словами прем’єра, Україна очікує від Польщі конкретних відповідей на запропоновані кроки.

“Уже більшу частину з них виконано. Очікуємо на заборону Єврокомісією транзиту та експорту з Росії та Білорусі товарів, а також на узгодження нашої угоди про спільний контроль на пунктах пропуску”, – додав очільник уряду.

Шмигаль наголосив, що стратегічні відносини передбачають взаємну довіру і відкритість, здатність до діалогу і компромісу.

“Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат, і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань”, – резюмував він.

Водоночас Міністерство розвитку, територій та інфраструктури повідомило, що Україна разом з Польщею та Євросоюзом провела переговори щодо розблокування кордону та пошуку спільних позицій для вирішення кризи. Вони тривали понад шість годин.

“Це була складна, але відверта розмова між міністерствами та асоціаціями. Важливо, що попередньо вже обговорили варіанти вирішення, які незабаром будуть озвучені. Водночас питання складне для всіх сторін і потребує додаткового часу”, – заявив міністр агрополітики України Микола Сольський.

Раніше у четвер стало відомо, що Шмигаль прибув до Польщі і зустрівся з главою уряду Дональдом Туском. Вони планували обговорити питання постачання зброї для України, ситуацію на кордоні, розвиток торгівлі та інфраструктури.

Також сьогодні стало відомо, що польські фермери розблокували на кордоні пункт пропуску Угринів-Долгобичув.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button