Шмигаль назвав пріоритети бюджетного фінансування
Прем’єр-міністр закликав керівників центральної і місцевої влади сконцентруватися на пріоритетах, а всі інші видатки відкласти на повоєнний час.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав п’ять пріоритетів бюджетного фінансування і закликав керівників центральної і місцевої влади усі інші видатки відкласти на повоєнний час.
Пріоритет 1: зарплати військових, техніка, зброя, боєприпаси та інше забезпечення нашої армії.
Пріоритет 2 і основна стаття видатків – це соціальні програми: пенсії, допомоги одиноким матерям, людям з інвалідністю, ВПО, субсидії та інші пільги.
Пріоритет 3: робота бюджетної сфери (виплата зарплат лікарям і вчителям, фінансування медицини й освіти).
Пріоритет 4: критична інфраструктура: забезпечення тепло- і водопостачання, залізниця, енергетика.
Пріоритет 5: відбудова і захист енергооб’єктів, гуманітарне розмінування, ремонти та відбудова житла для людей, відновлення критичної та соціальної інфраструктури на деокупованих і постраждалих територіях.
“672 млрд грн Уряд виділив на оборонні потреби за перші пів року 2023-го. За цей же час абсолютно всі податки громадян та бізнесу склали 600 млрд грн. Тобто кожна гривня і кожна копійка, яку громадяни України платять у бюджет, ми одразу направляємо на зарплати військових, техніку, зброю, дрони, боєприпаси та інше забезпечення нашої армії. Тому звертаюсь до керівників місцевої та центральної влади. Всі видатки, які сьогодні не на часі, прошу відкласти. Це питання здорового глузду та розуміння пріоритетів. Ми неодноразово говорили про необхідність залучення позабюджетного партнерського фінансування. Сьогодні весь цивілізований світ нас підтримує, це дає нам можливість реалізовувати реформи та проєкти без бюджетного фінансування”, – пояснив прем’єр.
Шмигаль запропонував простий спосіб визначення першочерговості потреб у бюджеиному фінансуванні.
“Поставте собі запитання: як рішення, яке ви ухвалюєте, наближає нашу перемогу або вирішує критичне питання? Якщо відповідь – ніяк, то відкладіть його ухвалення на післявоєнний час. Або шукайте інші джерела для реалізації”, – наголосив прем’єр.
Раніше повідомлялося, що регіони отримали понад 16 млрд грн на проєкти відновлення.
Зеленський розповів, що першочергове під час війни