Україна

Шкарлета призначити міністром освіти під вигуки «Ганьба»

Верховна Ради підтримала кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки. За проголосувало 226 депутатів, повідомляє 1News.

До цього Шкарлет був виконуючим обов’язки міністра освіти.

Шкарлет зачитував текст присяги під вигуки «Ганьба!», які депутати від «Слуги народу» намагались перебити оплесками.

Нагадаємо, у вересні Комітет Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) підтвердив наявність плагіату в наукових роботах виконувача обов’язків міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

Виконуючий обов’язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що буде оскаржувати рішення Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який знайшов плагіат у його наукових роботах.

«У мене є чимало запитань до рішення Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (тексту самого рішення не надано). А також до складу комітету, методів і принципів його ухвалення. І, перш за все, об‘єктивності та неупередженості самого процесу, який  став настільки заполітизованим, що годі й розраховувати на чесний висновок. Тому це рішення, яке, хочу наголосити, має суто рекомендаційний характер, буде оскаржене мною у законному порядку», – зазначив очільник міністерства освіти й науки.

В ЗМІ з посиланням на антиплагіатну ініціативу «Дисергейт» з’явилася інформація про те, що в дисертації та наукових публікаціях Шкарлета виявили великі обсяги плагіату. Сам Шкарлет, ще будучи ректором Чернігівського національного технологічного університету, заперечував наявність плагіату у своїх роботах.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в уряді вивчають питання можливого плагіату з боку Шкарлета.

Кабінет міністрів призначив Сергія Шкарлета тимчасово виконуючим обов’язки міністра освіти і науки у червні 2020 року.

Тоді ж кореспондент 1News зафіксував переписку народного депутата від «Слуги народу» Миколи Тищенка з главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком, в якій останній вимагає знайти голоси під кандидатуру Шкарлета.

«Потрібно забезпечити голосування за міністра освіти» (в оригіналі російською – ред.), – пише Єрмак Тищенку і додає прикріплений файл з прізвищами тих депутатів, які проти кандидатури Шкарлета.

Відомо, що у 2004 і 2010 роках Шкарлет підтримував на президентських виборах Віктора Януковича. Окрім того у 2010 році він був обраний депутатом Чернігівської облради від Партії регіонів.

У 2015 році балотувався до Чернігівської обласної ради як представник Блоку Петра Порошенка, але вибори програв.

Останні новини

Back to top button