Україна

Шість партій можуть пройти до ВР – опитування

Шість політичних сил мали б шанси пройти до складу Верховної Ради, якби парламентські вибори відбулися в середині червня (при цьому в списках немає партій Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського), про що свідчать результати червневого опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), інформує 1NEWS.

Згідно з оприлюдненими в понеділок даними дослідження, з урахуванням співвідношення відсотка тих, хто визначився з вибором, 21,6% респондентів проголосували б за партію ВО “Батьківщина” (лідер Юлія Тимошенко), 15,9% – за партію “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, 11,4% – за партію “Опозиційний блок”, 11,1% – за Радикальну партію Олега Ляшка. На 10,5% могла б розраховувати партія “За життя” Вадима Рабиновича, 7,9% – партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Відповідно до результатів опитування, не подолали б 5% бар’єр партії ВО “Свобода” і “Об’єднання “Самопоміч” (по 4,6%), Аграрна партія (1,9%). На інші політсили припало б 10,3% голосів респондентів загалом.

Якби в списках політсил були партії С.Вакарчука і В.Зеленського, то голоси тих, хто визначився з вибором, розподілилися б таким чином: 19,5% проголосували б за ВО “Батьківщина”, 14,4% – за “Громадянську позицію”, 10,5% – за “Опозиційний блок”, 10,3% – за партію “За життя”. Радикальна партія О.Ляшка могла б претендувати на підтримку 9,7% опитаних, БПП – 7,3%, партія “Блок Святослава Вакарчука” – 6,2%, партія “Слуга народу” В.Зеленського – 5,2%. Решта партій не подолали б 5% бар’єр.

Опитування проводилося 7-21 червня 2018 року методом особистого інтерв’ю серед 2005 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім АР Крим і непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, наближених до 50%, 2,8% – для показників, наближених до 25%, 2,0% – для показників, наближених до 10%, 1,4% – для показників, наближених до 5%.

Нагадаємо, близько 46% українців, яких опитали представники Київського міжнародного інституту соціології у квітні, підтримують вступ України до Європейського Союзу та понад 41% – до Північноатлантичного альянсу.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close