Україна

Ще один штат США визнав Голодомор геноцидом українців – Маркарова


Ще один штат США визнав Голодомор геноцидом українців - Маркарова

У 2023 році минає 91 рік відтоді, як 1932 року влада СРСР організувала цілеспрямовані заходи з вилучення зерна та інших продуктів харчування у жителів України, що призвело до Голодомору.

Штат Вайомінг став 32-м штатом США, який визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зокрема, в штаті проголосили листопад місяцем пам‘яті про український Голодомор-геноцид. Про це у неділю, 12 листопада повідомила посол України в США Оксана Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

Вона подякувала губернатору штату Вайомінг Марку Гордону за солідарність з Україною, а українській громаді в США за активну кампанію з вшанування пам‘яті жертв Голодомору шляхом організації просвітницьких заходів про цей злочин радянського режиму проти українців.

Також Маркарова нагадала, що 25 листопада у Вашингтоні запланована церемонія вшанування пам’яті жертв Голодомору, яка відбудеться о 16.30 біля Меморіалу жертвам Голодомору.

Зазначимо, після початку повномасштабної війни Росії проти України низка країн визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Це, зокрема: Велика Британія, Словенія, Бельгія, Чехія, Ірландія, Румунія, Молдова, Німеччина, Ісландія, Франція, Болгарія, Люксембург, Хорватія.

Нагадаємо, американські штати Вашингтон, Меріленд та Арізона визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. Також вони проголосили листопад місяцем пам’яті про цю трагедію.

У липні Сенат Італії проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

А у травні французький Сенат підтримав визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button