Україна

Схема на 95 млн в Укрзалізниці: ексраднику ОП повідомили про підозру


Схема на 95 млн в Укрзалізниці: ексраднику ОП повідомили про підозру

Учасники організованої групи заволоділи 94,8 млн гривень при закупівлі трансформаторів для УЗ.


Учасникам організованої групи, причетної до заволодіння 94,8 млн гривень коштів Укрзалізниці, повідомлено про підозру. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в середу, 3 квітня.

Зазначається, що детективи НАБУ 2-3 квітня повідомили про підозру учасникам організованої групи, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн гривень при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану.
 
Наразі повідомлено про підозру сімом учасникам групи, серед яких (посади вказано на час вчинення злочину):
 
  • керівник організованої групи, радник Офісу президента України, в подальшому – співробітник Служби безпеки України;
  • два учасники організованої групи;
  • перший заступник директора Філії Центр забезпечення виробництва Укрзалізниці;
  • заступник директора з економічної та інформаційної безпеки Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці;
  • посередник, який діяв від імені компанії-постачальника;
  • співробітник Служби безпеки України.
 
Організована група була створена у 2021 році з метою контролю за грошовими коштами Укрзалізниці. У червні-грудні 2022 року керівник ОГ через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів.
 
Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами співучасниками використано лист СБУ Щодо загроз державній безпеці, натомість зв’язки як компанії, яка “виграла” тендер, так і її контролера з РФ навмисно проігноровано.
 
Трансформатори закуповувались через зареєстровану в Болгарії “фірму-прокладку” в узбецького виробника, яким частково володіють юридичні особи з Росії, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною. Як наслідок, Укрзалізниця зазнала збитків на суму 94,7 млн гривень, якими заволоділи учасники злочину.
 
Наразі затримано керівника ОГ та трьох інших осіб. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, раніше було оголошено про підозру сімом особам, причетним до багатомільйонних збитків під час закупівлі кабелів для Укрзалізниці. Унаслідок реалізації схеми УЗ зазнала збитків на суму 117 млн гривень.


Ексголові Укрзалізниці Кравцову повідомили про підозру – ЗМІ

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button