Україна

Шанси потрапити до Верховної Ради мають п’ять партій, – опитування

У трійці лідерів – «Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя» і БПП.

У Верховну Раду, станом на цей момент, мають шанси потрапити п’ять політичних партій, ще одна – на межі потрапляння. Про це свідчать дані ролінгового опитування Центру «Соціальний моніторинг» та Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка, проведеного 20-23 травня, повідомляє «112 Україна».

Найбільше голосів на парламентських виборах може отримати пропрезидентська сила «Слуга народу» – 39,9% виборців, які визначилися зі своїм вибором та готові проголосувати за неї.

На другому місці – «Опозиційна платформа – За життя» (Юрій Бойко, Вадим Рабінович, Віктор Медведчук) з показником в 11,2%.

Замикає трійку «Блок Петра Порошенка – Солідарність», у нього 9,9%.

До п’ятірки входять «Батьківщина» (9,6%) і партія «Сила і честь» (5,7%).

Теоретичні шанси потрапити до парламенту є в «Громадянської позиції», яка поки що не дотягує до п’ятивідсоткового бар’єру – 4,3%.

Вибірка опитування становить 2000 респондентів, статистична похибка – не більше 2,2%. Дослідження проводилося в 24 областях України і Києві, винятком стали АРК і території окупованого Донбасу.

Зазначимо, ролінгове дослідження передбачає постійне оновлення бази даних опитування шляхом заміни частини даних на більш «свіжі». Наприклад, шляхом додавання певної кількості «нових» анкет і вилученням такої ж кількості «старих». Кожна хвиля такого опитування проводиться на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому респонденти у вибірці кожен раз нові.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close