Україна

Середня пенсія українського судді зросла на 54,4 %

У п’ятницю, 19 квітня, директор Асоціації торгових мереж України Олексій Дорошенко повідомив, що у першому кварталі 2019 року середня пенсія українського судді зросла на 54,4%. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

«Експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували, як росли пенсії в першому кварталі цього року. Беззаперечним лідером є довічне грошове утримання суддів», – написав Олексій Дорошенко на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Станом на 1 квітня довічне грошове утримання отримують 3307 екс-суддів. 1 січня 2019 року середній розмір виплат цій категорії склав 28702 грн, а 1 квітня – вже 44316 грн. Середня пенсія судді зросла на 54,4%.

При цьому експерт додав, що пенсії за віком на початок року становили 2648 грн, а на кінець першого кварталу – 2943 грн. Підвищення відбулося на 11,1%.

«2019 рік є роком найбільшого зростання розміру пенсій. Це відбувається в умовах низької інфляції за останні п’ять років, що свідчить про зростання купівельної спроможності пенсіонерів. Але з усіх категорій людей на заслуженому відпочинку суддів цінують найбільше», – підсумував експерт.

Нагадаємо, громадяни, які мають право отримувати різні види пенсій, при необхідності можуть змінити «статтю» пенсійних виплат на «вигідну». Відповідно до статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. При цьому за власним бажанням можна змінити вид пенсії. Для того, щоб з’ясувати доцільність переходу з одного виду пенсій на інший, потрібно звернутися в управління Пенсійного фонду, який виплачує пенсію.

Раніше повідомлялося, що в рамках масштабної реформи в сфері пенсійного забезпечення в Україні зміниться принцип надання державної допомоги соціально незахищеним верствам населення. В першу чергу планується відмовитися від так званих «статусних» або «спеціальних» пенсій.

Tags
загрузка...

Схожі статті

3 Comments

  1. Все для самих знедолених.
    Зато пенсії інвалідів ліквідаторів аварії на ЧАЕС за 5 років ні разу не перераховувались.

  2. Военные воюют, люди рискуют жизнями в шахтах, работают в тяжелых условиях на меткомбинатах, кто-то лечит людей или учит детей, ученые изобретают разные машины, но никто из них и близко не имеет таких пенсий! Видно, укутаться в мантии, и сидеть в зале стуча молоточком является крайне тяжелой профессией? Только в чем ее тяжесть? Они что рискуют больше чем солдаты на фронте? А может работают тяжелее чем сталевары или металлурги? Ах может они думают больше чем доктора наук? Единственное в чем они преуспели – это в крупных взятках. За это по видимому и пенсии.

  3. А яке відношення має директор Асоціації торгових мереж до розміру довічного утримання судді у відставці? Йому що нічим займатися в торговій мережі? То нехай іде у судді.

Close