Україна

СБУ звинуватило керівництво “АрселорМіттал” в екоциді

Менеджмент "Арселор Міттал" недбало поставився до своїх обов'язків і допустив серйозне порушення правил безпеки на підприємстві

Керівництво “АрселорМіттал” допустило порушення техніки безпеки, результатом якого став витік радіації на підприємстві.

Про це заявив в.о. голови СБУ Іван Баканов під час брифінгу, передає 1NEWS.

“Представниками “АрселорМіттал” фактично перешкоджалось надання документів СБУ для того, щоб викликати можливий резонанс у суспільстві, можливо, щоб прикрити, якусь іншу подію, яка сталась пізніше на “АрселорМіттал”, – зазначив Баканов.

За його словами, без відома керівництва головного офісу компанії менеджмент “Арселор Міттал” недбало поставився до своїх обов’язків і допустив серйозне порушення правил безпеки на підприємстві.

При цьому керівник слідчого відділу УСБУ в Дніпропетровській області Ігор Єна додав, що, за повідомленнями громадян, під час введення до експлуатації однієї з установок для безперервного лиття сталі були допущені серйозні порушення вимог радіаційної безпеки, в результаті чого опромінення перевищило допустимі межі.

Слідчим під час обшуку на підприємстві адміністрація повідомила, що цей прилад наразі перебуває в неробочому стані, втім підприємство повідомило про запуск машини у соцмережах, навівши відповідний відеозапис.

Крім того, слідчі виявили сліди використання та експлуатації на самій машині. Фахівці здійснили відповідні заміри, в результаті яких виявили радіацію, що значно перевищує гранично допустимий рівень для роботи на підприємстві. Під час роботи слідчих адміністрація не допускала їх до повноцінної перевірки самої машини, хоча вони все ж таки зафіксували сліди втручання в конструкцію – зокрема бетонну опалубку, яку самостійно встановили робітники підприємства, а також звичайні листи металу, яким на підприємстві намагались захистити іонізатор від додаткового опромінення навколишньої середи.

При цьому адміністрація підприємства затягувала видачу документації нібито під приводом необхідності її відшукувати.

За результатами обшуку СБУ порушила кримінальне провадження за статтею 441 УКК (Екоцид, або масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу).

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close