Україна

СБУ проводить обшуки в організації Медведчука: підозрюють у сприянні анексії Криму

Слідчі Служби Безпеки України проводять слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України по відношенню до організації «Український вибір», яку пов’язують із народним депутатом Віктором Медведчуком, повідомляє 1News з посиланням на повідомлення спецслужби.

Зазначається, що сьогодні слідчі проводять низку обшуків в офісах організації.

«Слідчі СБ України продовжують досудове розслідування щодо дій представників громадської організації «Український Вибір». Вони обґрунтовано підозрюються у сприянні у 2014 році проведенню незаконного референдуму і виборів у тимчасово анексованих АР Крим та Севастополі», – говориться у повідомленні.

Встановлено, що учасники ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір» під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади. Вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України.

«Організатори ГО імітували ліквідацію 210 осередків, які знаходились на півострові. Проте жодних документів до Мінюсту України не подавалось. Організація продовжувала проводити у Криму діяльність на шкоду державній безпеці України. Лише у 2017 році припинення діяльності осередків «Українського вибору» у Криму було оформлено згідно з чинним українським законодавством. За версією слідства, ці факти можуть свідчити про створення уявної непричетності керівництва ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – Право народу» до протиправної діяльності її осередків на території АР Крим», – додали в СБУ.

Натомість, зазначається, що  під час досудового розслідування слідчі СБУ отримали беззаперечні докази, що керівництво і представники ГО брали участь в організації та проведенні незаконного референдуму і незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя після тимчасової анексії півострова РФ. За попередньою версією слідства, вони також причетні до вчинення інших злочинних дій.

Слідчі СБ України проводять слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення учасникам про підозри за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст 111 (державна зрада).

офіс “Українського вибору” в Києві

Триває досудове слідство.

Викриття проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополь.

Інформацію про обшуки підтвердив народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ренат Кузьмін.

“В офісі громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з Віктором Медведчуком, СБУ і ГПУ проводять обшук. Набір звинувачень стандартний: Путін, країна-агресор, сепаратизм, державна зрада”,- пише Кузьмін на своїй сторінці у Facebook.

Він додв, що за санкцією на обшук звернувся заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, якому достовірно відомо, що офіс «Українського вибору» знаходиться в одній будівлі з офісом «ОПЗЖ», в другому –  розташовані кабінети нардепів від опозиції.

Back to top button