Україна

СБУ проводить нові обшуки у членів організації, яку пов’язують з Медведчуком

Служба безпеки України проводить слідчі дії щодо членів Громадської організації «Український Вибір». Сьогодні у керівництва і представників цієї організації було проведено 20 обшуків. Відповідні заходи здійснюються з метою документування протиправної діяльності вказаних осіб. Про це 1News повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що слідчі дії відбувались у понад 10 регіонах країни. Вилучену доказову базу додано до матеріалів справи.

У ході досудового розслідування перевіряється їхнє сприяння проведенню у березні 2014 року незаконного референдуму і виборів в АР Крим та у місті Севастополь.

Нагадаємо, що досудовим слідством вже встановлено, що члени ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір» під час окупації півострова та після неї активно підтримували і підтримують незаконно створені органи влади. Вони стали членами виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

Учасники НЗФ протиправно переслідували проукраїнськи налаштованих активістів, захоплювали адміністративні будівлі органів влади України та здійснювали охорону незаконно створених виборчих дільниць в АР Крим та у Севастополі під час проведення так званого референдуму 16.03.2014.

Слідчі СБ України продовжують слідчі дії у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення учасникам про підозри за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 111 (державна зрада) КК України. Раніше викритим представникам ГО вже оголошено про підозри за цими статтями.

Триває досудове слідство.

Слідчі дії проводяться під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополь.

Раніше 1News повідомляло, що трьом керівникам ініціативних груп організації Медведчука повідомили про підозру. Мова йде про Олега Слюсаренка, Олександра Синявського та Івана Комелова.

25 березня повідомлялось, що СБУ проводила обшуки в офісах «Українського вибору». Це підтвердили депутати політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», до якої входить Віктор Медведчук.

Back to top button