Україна

СБУ після реформування хоче продовжити боротися з корупцією

Після реформи Служба безпеки України має зберегти дієві інструменти для протидії корупції, яка часто використовується як елемент гібридної війни проти України. Таку думку висловив заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь у своїй статті для вітчизняних ЗМІ, повідомила 1News прес-служба відомства.

«Корупція – це, зокрема, одна із загроз національній безпеці та елемент гібридної війни проти України. Адже російські спецслужби (і не лише вони) цілком здатні використовувати корупційні інструменти у своїх цілях», – підкреслив Сергій Пунь.

Він навів приклад, коли з боку РФ були активні спроби реалізувати проект «м’якої федералізації» у нашій країні. У межах цього проекту планувалося підкуповувати депутатів місцевих рад для прийняття рішень про економічну автономію територій.

За словами Пуня, протидія таким проявам має носити комплексний характер, а СБУ – застосовувати методи спецслужб: «Така робота дуже глибока й тонка. І це, однозначно, парафія Служби безпеки. Бо на перший план виходить, власне, не стільки корупційне правопорушення, як розвідувально-підривна діяльність».

Тож, на переконання Сергія Пуня, розслідуванням корупційних злочинів, дійсно, повинні займатися антикорупційні органи, але ті питання, що стосуються державної безпеки, слід залишити у компетенції Служби.

При цьому має існувати конструктивна кооперація між СБУ та антикорупційними органами.

Нагадаємо, що проект закону «Про Службу безпеки України» подано Президентом до парламенту 10 березня. Він містить системні нововведення, які дозволять українській спецслужбі перейти на якісно інший рівень у своїй діяльності.

У травні Верховна Рада розглянула проект закону і направила на повторне перше читання у комітетах.

Наразі робота над текстом проекту триває на базі профільного комітету ВР із залученням експертних представників міжнародних партнерів та громадського сектору.

Останні новини

Back to top button