Україна

СБУ підозрює заступника Кличка в шахрайстві з нерухомістю

Слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області у серпні відкрили кримінальне провадження за фактом того, що посадові особи Київської міської державної адміністрації спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і службовими особами приватних фірм створили схему з привласнення і розтрати бюджетних коштів. Про це свідчать ухвали Дніпровського райсуду Києва від 11 вересня, пишуть «Наші гроші».

Протиправна діяльність полягала у відчуженні квартир, що будувались комунальними підприємствами Києва – «Житлоінвестбуд-УКБ» і «Спецжитлофонд» (нинішній заступник глави КМДА Віталія Кличка В’ячеслав Непоп до отримання посади очолював «Житлоінвестбуд-УКБ» – ред. 1News).

За даними слідства, зазначені підприємства укладали з приватними компаніями «попередні договори купівлі-продажу квартир», у яких зазначалися ціни нижче ринкових.

Фірми гроші за квартири не сплачували. Натомість ці компанії підшукували реальних покупців, які за договором «переуступки права вимоги» сплачували: 1) суму, зазначену у «попередньому договорі», на користь комунальних підприємств та 2) 20-30% цієї суми на користь вказаних компаній-посередників.

Таким чином у 2016-2019 роках «Житлоінвестбуд-УКБ» уклав «попередні договори купівлі-продажу квартир» з 36 компаніями-посередниками, а «Спецжитлофонд» – з 19.

11 вересня суд надав слідчим доступ до оригіналів договорів, укладених комунальниками з посередниками.

Журналісти зазначають, що це один із епізодів, які СБУ розслідує у вказаному кримінальному провадженні № 42019100000000481 від 06.08.2019 за ч.3 ст.191 КК України.

За другим епізодом розслідуються обставини перемоги ТОВ «Еко-Буд-Трейд» на «розіграних» тендерах комунальних підприємств КМДА (КП «Спецжитлофонд», КП «Житлоінвестбуд-УКБ», КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва») щодо будівництва та реконструкції житлових будинків і доріг (автошляхів) на загальну суму 521,59 млн грн. А також – у закупівлях на 7,09 млрд грн, які провели КП «Спецжитлофонд» і КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» у 2017-2018 роках щодо будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у Києві, житлових будинків, будівництва каналізації та каналізаційного колектору.

ТОВ «Еко-Буд-Трейд» було засноване у грудні 2014 р., його власниками були житель Кіровограду Юрій Венжик і Дмитро Кириченко з села Росава на Київщині. 20 грудня 2015 р. фірма змінила власника і директора, ним став киянин Максим Половко, який через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до екс-директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА  та президента АТ «ХК «Київміськбуд».

Як відомо, Вячеслав Непоп очолював КП «Житлоінвестбуд-УКБ» з 2002 по 2018 р. 27 липня 2018 року він був призначений заступником голови КМДА Віталія Кличка.

КП «Спецжитлофонд» з 2016 року очолює депутат Київради від фракції БПП Володимир Шарій.

Нагадаємо, 1News у квітні писало про те, що НАЗК направило до суду 14 протоколів стосовно заступника голови КМДА В’ячеслава Непопа. Окрім того журналісти виявили у Непопа велику кількість елітного майна, в тому числі і незадекларованого. Детальніше у матеріалі: «Корупція заступника Кличка: незадеклароване майно та 14 протоколів у суді».

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close