Україна

СБУ перевірить підписантів “Харківських угод” на предмет державної зради

Йдеться про 236 народних депутатів України

Служба безпеки України перевірить чи була державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами 27 квітня 2010 року так званих “Харківських угод”.

Йдеться про проєкт закону про ратифікацію угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, – інформує 1NEWS.

Серед підписантів:

  • у повному складі “Партія регіонів” (160 “за” та один відсутній”),
  • “Блок Юлії Тимошенко” (9 “за”),
  • “Наша Україна – Народна Самооборона” (7 “за”),
  • “Комуністична партія” у повному складі (27 “за”),
  • “Блок Литвина” у повному складі (20 “за”),
  • 13 позафракційних.

Серед тих, хто підтримав – олігарх Ринат Ахметов, Сергій Ківалов, Вадим Столар, чинний глава партії “За майбутнє” Ігор Палиця та інші.

Данілов під час брифінгу окремо згадав про Володимира Литвина.

“Тут дуже багато цікавих персонажів, які продовжують знаходитися в українській політиці, більще того, дехто з них пропонує себе на посаду, як пан Литвин, ректора держуніверситету імені Тараса Шевченка. Я перепрошую, але мені було б соромно дивитися в очі тим людям, студентам, при цьому голосувати за ті ганебні речі, які привели до окупації Криму та великих проблем на території Донецької та Луганської областей”, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

У 2010 році тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, яка передбачала, що Україна фактично здає Крим в безстрокову оренду Чорноморському флоту РФ, за що Москва давала Києву $100 знижки на газ, попередньо штучно підвищивши ціну.

Джерело: Українська правда

Back to top button