Україна

Савченко та Рубана відпустили з-під варти (відео)

Народного депутата Надію Савченко, підозрювану в організації теракту, та іншого фігуранта справи Володимира Рубана випустили з-під варти, повідомила «Громадському» сестра Савченко Віра.

фото 1News

За словами Віри Савченко, Надію відпустили, оскільки термін її арешту сплив 16 квітня. Раніше суд не продовжив їй термін тримання запобіжного заходу.

Сама Савченко, коментуючи своє звільнення заявила, що «буде боротися за Україну». Також вона заявила, що доведе своє невинуватість «Я доведу свою невинуватість, я виграю у цьому суді. Тепер нам спішити нікуди», — заявила Савченко.

У серпні 2018 року правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

Нагадаємо, у березні 2018-го Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, а генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці.

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

1 серпня 2018 року правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

21 січня екс-переговорнику Рубану вручили обвинувальний акт.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув’язнення.

Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння «ДНР» та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб. Крім того, Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

Савченко, перебуваючи за гратами, неодноразово оголошувала голодування, в тому числі і сухе.

В серпні 2018 року під час спільного брифінгу ГПУ і СБУ на полігоні спецпідрозділу «Альфа» силовики показали зброю, за допомогою якого народний депутат Надія Савченко та керівник «Офіцерського корпусу» Володимир Рубан могли обстріляти центр Києва.

Back to top button