Україна

Санкції проти російських підприємств, пов’язаних з Медведчуком, не матимуть ніякого ефекту, – політтехнолог

Cанкції проти російських підприємств – АТ «Новошахтинський завод нафтопродуктів» та ТОВ «Роузвуд Шиппінг» не матимуть ніякого ефекту, оскільки розраховані на піар Зеленського всередині країни. Таку думку висловив політтехнолог Володимир Шамін у блозі на сайті «Кореспондент».

Він вважає, що Зеленський так хотів «дістати» Віктора Медведчука, що ввів санкції проти трьох російських підприємств – АТ «Новошахтинський завод нафтопродуктів», ТОВ «Роузвуд Шиппінг» і керуючої компанії «НЗНП Менеджмент» – де Оксана Марченко і дружина Тараса Козака Наталя Лавренюк є акціонерами. Як багато хто вже зрозумів, ці санкції не матимуть ніякого ефекту, оскільки розраховані на піар Зеленського всередині країни.

«Більш того, санкції напевно будуть успішно оскаржені в судах, оскільки немає ніяких доказів порушення компаніями законодавства. Офіційний привід – поширювані в ЗМІ заяви про постачання нафтопродуктів «на непідконтрольні Україні території в Луганській і Донецькій областях». При цьому ніхто не приховує, що ніяких доказів даної торгівлі немає. Всі існуючі в українських медіа теорії про це засновані лише на сумнівних припущеннях журналістів. Дивно, як за таким принципом на заводи не наклали ще якісь санкції, пов’язані з сусідами їх менеджерів по багатоквартирному будинку», – іронізує політтехнолог.

Шамін нагадав, що самі підприємства вже офіційно заявили про те, що ніяких нафтопродуктів або іншої продукції на непідконтрольну Україні територію Луганської та Донецької областей не поставляли.

«Як введені санкції, так і опублікована в ЗМІ інформація, в тому числі і від окремих офіційних осіб, є необгрунтованими і такими, що дискредитують одне з найбільших нафтопереробних підприємств Росії та судноплавну компанію, заснованих в 2009 році. Жодна з компаній, що перебуває під управлінням АТ «НЗНП Менеджмент» і афілійованих з ними організацій за весь період діяльності не постачала і не постачає нафтопродукти і будь-які інші види продукції, на «непідконтрольні Україні території в Луганській і Донецькій областях», – йдеться в заяві компанії, що управляє Новошахтинським заводом нафтопродуктів.

«Чи нормально, що в правовій державі лише виходячи з окремих чуток підприємства вносять в санкційні списки? Які ще підстави, крім чуток, робить ці компанії неугодними? А адже в правовій державі, навіть якщо б якась компанія порушила закон, акціонери не могли б нести відповідальність за дії менеджменту щодо управління підприємством. Новошахтинським заводом нафтопродуктів керує керуюча компанія НЗНП «Менеджмент», а не акціонери. Але оскільки у нас не правова держава, а санкції придумані лише для піару, в списках фігурують ті імена, які і здатні подарувати такий потрібний президенту піар. Дійсно, чим ще займатися Зеленському, якщо не дешевим піаром на іменах Медведчука і Марченко. Не встановленням же мирну на Донбасі або зниженням тарифів», – підсумовує політтехнолог.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button