Україна

Саакашвілі буде займатися політикою у Європі

Екс-голова Одеської ОДА, лідер партії “Рух нових сил” Міхеїл Саакашвілі заявив про намір зайнятися найближчим часом політичною діяльністю у Європі, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це Саакашвілі сказав під час прес-конференції у Варшаві.

Зокрема, він підкреслив, що найближчим часом буде ще більш активним у Європі, ніж був до цього в Україні.

“У найближчі тижні я активно працюватиму з Європарламентом, з європейськими політиками, ми будемо створювати свій список Магнітського по українській корупції”, – сказав він.

Він додав, що у найближчі дні відвідає свою сім’ю в Нідерландах, а потім розпочне проводити зустрічі в Європі та США.

Саакашвілі також заявив, що залишатиметься українським політиком і відновлюватиме українське громадянство

“Спроба позбавитися мене як українського політика приречена. Я був і залишаюся українським політиком, звичайно, залишаючись грузином, але я буду відновлювати своє українське громадянство”, – сказав він.

Також, за словами Саакашвілі, поки він буде за кордоном, в Україні продовжуватимуться протести проти влади, а згодом, за слушної нагоди, він повернеться в Україну.

Крім того, Саакашвілі зазначив, що проти нього в Україні відкрито кримінальні справи, а тому його не повинні були видворяти з України, а судити.

“Треба бути повним невігласом, щоб викинути мене з країни, якщо я є злочинцем… Поверніть мене назад в Україну, я хочу, щоб мене судили в Україні”, – заявив Саакашвілі.

Він також зазначив, що його вивезли до Польщі на приватному літаку, орендованому якоюсь людиною, яка також була в літаку. Після прибуття до Польщі польські прикордонники запитали його, чи хоче він просити політичного притулку, але він відмовився.

Саакашвілі також повідомив, що в аеропорту у віп-терміналі його зустрічали польські політики з правлячої партії “Право і справедливість” (PiS).

Як повідомлялося, у липні 2017 року Саакашвілі указом Президента України був позбавлений українського громадянства.

10 вересня Саакашвілі потрапив на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонного контролю. У вересні суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

12 лютого військовослужбовці Держприкордонслужби та представники Державної міграційної служби України затримали Саакашвілі в Києві і видворили до Польщу як особу, що незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року.

Нагадаємо, Польська сторона надала згоду на реадмісію колишнього президента Грузії та екс-очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі відповідно до Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб 2007 року.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close