Україна

«Розумний» тролейбус збиратиме дані про пасажиропотік у столиці

Розумний тролейбус курсуватиме Києвом протягом двох тижнів, інформує 1NEWS з посиланням на телеканал «Київ».

Відеокамери фіксуватимуть пасажиропотік і ззовні, і всередині салону.

Стереокамера при вході тролейбуса фіксує пасажирів, які заходять і виходять із нього. А вже всередині кияни потраплять у поле зору камери з об’єктивом «риб’яче око», радіус якої охоплює увесь салон. Тож у любителів проїхатися «зайцем» шансів не буде.

А ще одна камера буде на вітровому склі. Приміром, вона зможе фіксувати, яка автівка рухається по смузі громадського транспорту або яка машина там припаркована. Завдяки цьому в майбутньому водіїв-порушників будуть штрафувати.

У тролейбусі встановлені онлайн система з 3D-модемами, яка автоматично відправляє зібрану інформацію в дата-центр і до поліції. І це головна функція камер. Адже в громадському транспорті раз-по-раз виникають конфлікти.

«Якщо, наприклад, йде якась сварка чи є якась надзвичайна подія, він бачить, що відбувається в тролейбусі і може оперативно зв’язатися з диспетчером і повідомити, що потрібно викликати поліцію… Або поліції підключитися до системи та подивитися, що відбувається, і оперативно прийняти рішення», – пояснив у коментарі телеканалу «Київ» директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Нагадаємо, в Україні заборонять проектувати зупинки громадського транспорту без захисних огороджень.

 

 

Back to top button