Україна

Розпуск суду може привести до порушення територіальної цілісності України, – голова КС

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що розпуск суду може привести до порушення територіальної цілісності України, повідомляє 1News з посиланням на «Українську правду».

«Якщо в один момент КС буде недієздатним і не буде кому виконувати ці єдиного органу конституційної юрисдикції обов’язки, то в країні це може привести до порушення територіальної цілісності України. У чому це проявляється? Появляється можливість будь-якій області проголосувати на рівні облради про самовизначення чи відокремлення від України і для правомірності дій щодо захисту територіальної цілісності потрібно звернення до КС, яке повинно бути розглянуто негайно. Тоді виникають правові підстави для вирішення ситуації, інакше це буде кровопролиття. З цим жартувати не можна», – пояснив Тупицький

За його словами, в Конституції України, у розділі 12, розписані повноваження Конституційного суду, судді Конституційного суду, і порядок його звільнення.

Тупицький наголосив, що лише Конституція може забезпечити безперервну діяльності Конституційного суду.

Додамо, що понад 150 народних депутатів поставили підписи під заявою Верховної Ради до суддів Конституційного Суду звільнити свої посади, повідомила заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

«Уже понад 150 підписів. Я сподіваюся, що буде однозначно… 226, і далі, звісно, конституційна більшість», – сказала Кравчук.

Вона зазначила, що в заяві депутати закликають 11 суддів КС, які ухвалили рішення про скасування декларування, скасування кримінальної відповідальності за недекларування та недостовірне декларування, добровільно піти у відставку, «зважаючи на те, що довіра в суспільстві до них наразі практично нульова».

Останні новини

Back to top button