Україна

Розпочався період заборони на вилов раків

В Україні розпочався літньо-осінній період заборони на вилов раків, штраф за один екземпляр рака складає 25,5 грн., повідомляє 1NEWS з посиланням на пресслужбу Державного агентства рибного господарства.

“З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися. Це залежить від погодних умов”, – йдеться у повідомленні.

Наприклад, у водоймах Київської області заборона діє з 15 липня по 1 вересня. Зазначається, що за кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

“Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, згідно з правилами мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button