Україна

Рожкова: у 2020-му Україна повинна сплатити 6 млрд доларів за зовнішніми позиками

Заступник голови правління Національного банку Катерина Рожкова каже, що у 2020 році Україна має сплатити 6 млрд дол. за зовнішніми позиками. Про це вона сказала в інтерв’ю “Мінфіну”, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“У наступному році Україна повинна виплатити близько 6 млрд дол. за зовнішніми позиками, ще 2,8 млрд дол. – по валютним внутрішнім боргами. І ще близько 129 млрд грн, з урахуванням відсотків, сплатити за внутрішніми гривневими зобов’язаннями Мінфіну”, – заявила Рожкова.

Проте вона запевнила, що в України не повинно бути проблем з виплатою запозичень. Позитивно впливає на ситуацію продаж державних облігацій (ОВДП), на які зараз високий попит. За словами Рожкової, валютну зовнішню заборгованість Мінфін поступово заміщує внутрішнім гривневим ресурсом, щоб уникнути валютних ризиків. Золотовалютні резерви зростають. Тільки з початку грудня Нацбанк викупив з ринку 1,4 млрд. доларів. Це все дає змогу  більш упевнено дивитися в наступний рік, зазначила Рожкова.

12 грудня глава Національного банку України Яків Смолій заявив, що в цьому році підписання нової програми з Міжнародним валютним фондом не буде, але в НБУ очікують, що це станеться в першому кварталі 2020 року.

Нагадаємо, що раніше була досягнута домовленість про співпрацю між Україною і МВФ за новою програмою кредитування.

Керуючий директор Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва підтвердила домовленості про співпрацю з Україною за новою програмою на суму в 4 млрд SDR (Special Drawing Rights, Спеціальні права запозичення), або близько 5,5 млрд дол. США.

Останні новини

Back to top button