Україна

РосЗМІ поширили фейк щодо захоплення Свято-Преображенського собору у Вінниці

Екзархат РПЦ в Україні і російська пропаганда продовжують мерзенні інсинуації напередодні об’єднавчого собору з нібито захопленням кафедрального собору Вінниці. Черговим фейком з вуст журналістів стала новина про нібито захоплення Вінницького Свято-Преображенського кафедрального собору Української православної церкви після ранкового богослужіння. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

У Вінницькій єпархії УПЦ МП спростували фейкові та провокативні заяви щодо нібито захоплення молодиками у спортивній формі Свято-Ппреображенського собору в центрі міста.

«Повідомлення «Союзу православних журналістів», опубліковане 15 грудня об 11.00 про нібито захоплення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці є фейковим і провокативним та має на меті створення напруги серед віруючих у м. Вінниці.

Повідомляємо, що з 1991 року фактично і з 1993 року юридично приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці передані у постійне безоплатне користування релігійній громаді собору і на даний момент залишаються в користуванні громади. В той же час будівлі собору і історичного архітектурного комплексу «Мури», до якого вони входять і який є пам’яткою архітектури національного значення», є власністю держави України і перебувають під її охороною.

У опублікованій 14 грудня на сайті облдержадміністрації заяві Вінницької ради оборони міститься застереження громадян від будь-яких протиправних дій на релігійному підґрунті, особливо враховуючи те, що на території Вінницької області діє правовий режим воєнного стану. У заяві зазначено, що: «Храми передані релігійним громадам, як юридичним особам, в управління, а земля – у постійне користування. Намагання інших осіб заявити про свої права на об’єкти, всупереч діючих правових норм, можуть розцінюватися як порушення законодавства України». Серед таких храмів названий саме Спасо-Преображенський кафедральний собор. Отже, держава в особі обласної влади, заявила про забезпечення безпеки і запобіганням будь-яких силових діям щодо кафедрального собору і віруючих.

На даний час у Спасо-Преображенському соборі м. Вінниці спокійно: звершуються богослужіння і відправляються треби для парафіян храму», – йдеться у заяві прес-служби Вінницької єпархії УПЦ МП.

Нагадаємо, за даними ЗМІ митрополит Вінницький і Барський Симеон бере участь у роботі об’єднавчий собору у Києві.

Tags
загрузка...

Related Articles

Схожі записи

Close
Back to top button
Close