Україна

Російський держбанк погрожує Україні арбітражним судом

Російський державний Внєшекономбанк (ВЕБ) після арешту акцій дочірнього в Україні Промінвестбанку ухвалив рішення ініціювати інвестиційний спір у міжнародному арбітражі у межах міжурядової угоди РФ і України про заохочення та взаємний захист капіталовкладень від 27 листопада 1998 року, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс.

Відповідачем виступатиме Україна як держава.

Предметом позову буде стягнення ВЕБом з України компенсації за порушення стандартів захисту прав інвестора, передбачених міжурядовою угодою, а також за незаконну експропріацію інвестицій.

“У рамках ухваленого рішення першим процесуальним кроком стало направлення Внєшекономбанком як інвестором на адресу України письмового повідомлення про інвестиційний спір. Якщо спір не буде вирішено шляхом переговорів, він підлягає розгляду в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма. Банк готовий використовувати всі інструменти, передбачені і російським, і міжнародним правом, для захисту прав і законних інтересів Внєшекономбанку”, – заявили у ВЕБі.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва заарештував акції українських “дочок” ВЕБа, ВТБ і Сбербанку на виконання рішення Гаазького арбітражу за “кримським” позовом екс-співвласника націоналізованого Приватбанку Ігоря Коломойського.

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

One Comment

  1. То есть воровать наши активы в Крыму и Донбассе можно, вместе с территрией. А вот частично компенсировать нанесенный ими ущерб – ни-ни. Так там “угода та взаємний захист капіталовкладень”, или “про захист капіталовкладень РФ в Украине”?

Close