Головна / УКРАЇНА / Російська влада вирішила списати кримчанам борги українським банкам

Російська влада вирішила списати кримчанам борги українським банкам

У Росії шукають шляхи, щоб кримчани не виплачували свої борги українським банкам, інформує 1News з посиланням на УП.

У п’ятницю Держдума прийняла в другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Відповідно до закону, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги в українських банків. На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили більше 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

У Криму і Севастополі вже готують регіональний проект.

За інформацією видання, в даному проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

За словами співрозмовників видання, компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтувалися в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги укладаються в 5 млн руб.

Колектори, що працюють в Криму, розповіли «Комерсанту», що їх боржники вже зараз, хоча закон не прийнятий, відмовляються погашати борги і платити за рахунками.

«Ми купували борги в українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого, — дивується керівник одного з агентств, що працює в Криму.- Якщо будуть масові прощення боргу, хто відшкодує нам збитки?»

Не залишать «кримська влада» без уваги і тих, у кого борги більше 5 млн руб. Планується наділити наглядову раду ФЗВ правом приймати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. за обставинами, які мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати досить пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися суттєвої його частини: при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

 

 

 

 

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

один × три =

x

Перевірити також

У Нацбанку розповіли про подальшу долю російських банків в Україні

У Національного банку України є багато питань до російських олігархів, які претендують ...

Банки ФРН можуть надавати кредити на житло переселенцям Донбасу

Банки Німеччини готові надати кредити на житло для переселенців Донбасу, орієнтовно проект ...

НБУ виявив у 22 банках підозрілі операції

Національний банк України у першому півріччі  направив до правоохоронних органів 10 листів з ...