Україна

Росія знищує Україну просто на очах у Заходу

Відмова Заходу визнати масштаби російських імперських амбіцій в Україні не є виключно продуктом гібридної військової хитрості і навмисної геополітичної сліпоти

Війна Росії проти України триває вже шостий рік поспіль, але багато хто продовжує заперечувати справжню природу конфлікту. У міжнародному співтоваристві все ще широко поширене небажання визнати глобальне значення агресії Володимира Путіна, що стирає видиму грань між жертвою і агресором.

Про це повідомляє 1NEWS.

Подібний страусовий підхід до реалій нового російського імперіалізму було продемонстровано під час недавнього візиту міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса до Києва, де він закликав “всі сторони внести свій вклад в деескалацію”.

Маас не самотній у своїх судженнях. З самого початку російської агресії навесні 2014 року міжнародні заклики до обох сторін конфлікту щодо деескалації звучали дуже часто. Кремль, у свою чергу, наполегливо продовжує заперечувати свою причетність, що створює якусь двозначність, яка і лежить в основі путінської гібридної війни. Те, що повинно бути на шпальтах світових видань, як перший випадок агресії в Європі після Другої світової війни, зараз намагаються всіляко замовчати, щоб звільнити Захід від наміру дати адекватну і рішучу відповідь.

Російсько-український конфлікт зовсім не виглядає, як прикордонний, а має всі риси тривалої військової кампанії. Про це свідчать низка російських військових баз уздовж українського кордону, а також перенаправлення російських залізничних ліній та інші зміни в армійській логістиці. Все це незмінно вказує на підготовку до майбутніх наземних операцій проти України. В останні місяці Москва також посилила контроль над Азовським морем і південно-східним узбережжям України, одночасно намагаючись оточити країну з півночі шляхом значного посилення військової присутності в Білорусі.

Чому це не викликає термінової міжнародного відповіді? Відмова Заходу визнати масштаби російських імперських амбіцій в Україні не є виключно продуктом гібридної військової хитрості і навмисної геополітичної сліпоти.

Це також питання невігластва і помилок. Глибина обурення Росії з приводу виходу України з її орбіти просто незбагненна для сучасної західної аудиторії, яка більш схильна вважати, що росіяни широко розділяють їх цінності. Більшість жителів Заходу виросли цілком задоволеними ідеєю відступу від імперії, розглядаючи її як неминучий процес. Мало хто може зрозуміти, що росіяни готові пожертвувати своїм рівнем життя, в гонитві за архаїчними колоніальними завоюваннями.

Ще з 1991 року Захід щосили намагався усвідомити величезні геополітичні наслідки незалежної України і зазвичай розглядав країну як незваного гостя. Вражаюче, але навіть зараз, після двох продемократичних революцій і п’ятирічного збройного конфлікту в підтримку західної інтеграції, Україна як і раніше міцно застрягла з дорожніми картами на шляху до членства в ЄС і НАТО.

Заклик України до компромісу з російським загарбником не тільки морально ганебний. Це також стратегічно нерозумно. Поки війна в Україні не закінчиться, це протистояння буде продовжувати загострюватися. З тих пір, як РФ напала на Україну, вона розширила свої гібридні військові дії від Сирії до президентських виборів в США в 2016 році. Африка також зараз стає новим театром холодної війни разом з усіма зусиллями Кремля з підриву демократичного процесу на Заході. Проте, всі дороги все ще ведуть до Києва.

Гібридна війна Путіна в Україні залишається в епіцентрі глобального конфлікту, і зараз боротьба входить у вирішальний період. Україна проведе президентські і парламентські вибори в 2019 році, і обидві ці події можуть зміцнити історичний поворот країни до євроатлантичної інтеграції. Обрання іншого прозахідного президента і парламенту стане нищівним ударом для російських імперських амбіцій і може переконати Кремль розглянути більш радикальні заходи.

Тому, в найближчі місяці будь-які розмови про деескалацію повинні бути замінені чіткою і недвозначною підтримкою України з метою її захисту від російської агресії.

Джерело: Foreign Ukraine

Back to top button