Україна

Росія продовжила обмеження на транзит українських товарів

Транзитні обмеження продовжені до 1 січня 2019 року

Президент Росії Володимир Путін продовжив на півроку обмеження при транзиті вантажів з України в Казахстан і Киргизію, – повідомляє 1NEWS.

Транзитні обмеження були продовжені на другу половину 2018 року – до 1 січня 2019 року. Указ набрав чинності 29 червня 2018 року.

Нагадаємо, востаннє Путін продовжував дію зазначених обмежень в кінці минулого року.

Відповідний указ встановлює, що транзитні перевезення вантажів з України до Казахстану через територію РФ здійснюються лише з Білорусі “за умови застосування до вантажних приміщень, ємностей та інших місць, в яких перебувають товари, засобів ідентифікації що функціонують на основі технології системи “ГЛОНАСС”, а також за наявності у водіїв облікових талонів”.

На початку липня 2016 року Путін вніс зміни до указу згідно з якими, правила ввезення вантажів з території України через Росію поширюються не лише на Казахстан, а й на Киргизію.

Україна в середині вересня 2016 року направила запит про консультації з Росією до СОТ з обмежень транзиту українських товарів через територію РФ, але консультації, що відбулися в листопаді, до консенсусу не привели.

Подання запиту на консультації є першим етапом подання позову, провал консультацій протягом 60 днів надає можливість ініціювати створення панелі арбітрів, чим у середині лютого 2017 року скористалася Україна, але РФ тоді заблокувала скликання панелі. У разі повторної заявки рішення про скликання групи експертів приймається автоматично.

Джерело: Економічна правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close