Україна

Росія блокує більше половини зернового флоту


Росія блокує більше половини зернового флоту

У порту Одеси завершується завантаження 85 тисяч тонн зерна для Єгипту. Це останні два балкери, які очікували завантаження.

З початку липня з портів України вийшло лише суден, сукупно на них було завантажено тільки 215 тисяч тонн агропродукції. Росія блокує перевірки більше половини флоту, повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у вівторок, 11 липня.

Вказано, що зараз у порту Одеси завершується завантаження 85 тисяч тонн зерна для Єгипту. Це останні два балкери, які очікували завантаження.

“Також флоту під завантаження вже немає у порту Чорноморська. Останні судна з агропродукцією було відправлено минулого тижня до Китаю та Тунісу. Понад два місяці не працює порт Південний, бо росіяни “викреслюють” усі судна, які прямують до нього”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що з 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. 29 кораблів, які мали б доставити понад 1,4 млн тонн агропродукції для країн Азії та Африки, наразі заблоковано в територіальних водах Туреччини.

За даними міністерства, у період з 1 червня по 10 липня із запланованих 150 інспекцій суден (як вхідного, так і вихідного флоту) відбулось лише 70 через відмову росіян проводити перевірки. Наступна інспекція запланована на 14 липня. Зараз в зоні інспектування залишився лише вхідний флот.

Загалом з 1 серпня 2022 року експортовано понад 33 млн тонн продукції українських аграріїв до 45 країн світу.

Вчора у Росії заявили про “останню надію” для зернової угоди. Термін її дії завершується 17 липня і щодо продовження “оптимізму немає”.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button