Україна

Російський суд заочно засудив екс-міністра оборони України до шести років ув’язнення

Другий західний окружний військовий суд у Москві заочно засудив колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка до шести років колонії, пише РИА «Новости».

За інформацією видання, Гриценка визнали винним за статтею «Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням ЗМІ».

Його звинуватили у двох висловлюваннях в телеефірі, зроблених у 2014 та 2017 роках. У першому Гриценко нібито-то заявив, що росіяни теж повинні нести втрати, як і українці на Донбасі, і запропонував підривати російські потяги з бойовою технікою. У другому – що на кожен вибух автомобіля в Києві або Маріуполі українці повинні відповідати вибухами машин у Москві або Таганрозі.

Зазначається, що прокурор просив для політика дев’ять років колонії, захист наполягав на виправданні.

Сам Анатолій Гриценко підтвердив рішення російського суду від 21 лютого 2020 року.

«Московський суд визнав мене «терористом» і виніс вирок: шість років перебування у колонії, а після того позбавлення на три роки права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування, напевно в російських», – повідомив Гриценко на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що те, що «за вказівкою Кремля витворяють у своєму «військовому суді» – не має жодного стосунку ні до права, ні до справедливості».

«Як я до того ставлюся? В моєму розумінні, тероризм – це рейди російських диверсійних груп, які несуть вогонь і смерть на нашу з Вами землю; це збиття російським БУКом цивільного лайнера MH17 і вбивство майже трьохсот невинних цивільних, у тому числі дітей; це отруєння/вбивство російським «Новічком» людей на території чужих держав. Це – дійсно тероризм, і саме так його розуміють у цивілізованому світі. На жаль, тероризм цей – дотепер не покараний», – додав Гриценко.

Нагадаємо, в 2018 році відносно Гриценка російські слідчі порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності).

У квітні 2019 року Слідком Росії оголосив Гриценка у розшук.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close