Україна

Російські спецслужби застосовують побиття, удари електричним струмом і задушення в окупованому Криму

У доповіді генерального секретаря ООН відзначається, що ризик тортур і жорстокого поводження особливо високим при довільні арешти і утримання під вартою без зв'язку із зовнішнім світом

Співробітники Федеральної служби безпеки Росії і інших правоохоронних органів в окупованому Криму застосовують тортури, щоб змушувати людей давати свідчення.

Про це йдеться в нещодавно опублікованій доповіді генерального секретаря ООН по Криму, – інформує 1NEWS.

Зокрема, як зазначається, ФСБ застосовує побиття, удари електричним струмом і задушення. Водночас ніхто з винних так і не був притягнутий до відповідальності в одному з випадків катувань і жорстокого поводження, зафіксованих місією ООН в Криму.

Суди або повністю ігнорували скарги жертв на тортури і жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводилися формально і були завершені без пред’явлення жодних звинувачень, йдеться в повідомленні місії.

У доповіді генерального секретаря ООН відзначається, що ризик тортур і жорстокого поводження особливо високим при довільні арешти і утримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом.

У задокументованих випадках після надходження постраждалих в Сімферопольському СІЗО або ізоляторів тимчасового тримання медичний персонал зазвичай відмовляв їм у огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень.

“Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокого поводження на очах у їхніх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів”, – відзначається в повідомленні місії.

Джерело: Моніторингова місія ООН з прав людини

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close