Україна

Російські окупанти на Донбасі використовують британські снайперські гвинтівки – ЗМІ

Журналісти припускають, що зброя могла потрапити до росіян через треті країни

Російські спецпризначенці на Донбасі мають сучасну снайперську зброю, яку виробляють у Великій Британії.

Про це йдеться у спеціальному розслідуванні британського телеканалу Sky News, – повідомляє 1NEWS.

Британська влада заявила журналістам, що не продавала зброю Росії через заборону, яка діє з 2014 року.

А виробник зброї стверджує, що не продавав Росії гвинтівок з 2000 року.

Журналісти припускають, що зброя могла потрапити до росіян через треті країни.

У травні 2020 року Україна заявила, що отримала лютневе відео роботи групи російських спецпризначенців на Донбасі, зокрема, снайперів. Його нібито знімали самі ж російські військові під час знищення снайперами українських солдатів.

Саме на цьому відео експерти й помітили низку зразків сучасного російського озброєння, а також впізнали британську снайперську гвинтівку.

Голова комітету із зовнішніх відносин і оборони Тобіас Еллвуд у коментарі Sky News заявив, що йдеться про гвинтівки британського виробництва, які є на озброєнні у російських військ, і його комітет планує провести розслідування щодо продажу зброї Британією.

Журналісти вказують, що британський уряд не має точного уявлення про те, скільки зброї їхнього виробництва продають за кордон.

“Також немає можливості відстежувати це, якщо зброю продають, попри неодноразові заяви уряду про те, що Британія має одну з найбільш “надійних” і “прозорих” систем ліцензування зброї у світі”, – йдеться у розслідуванні.

Журналісти посилаються на відео Операції об’єднаних сил, на якому п’ятеро російських спецпризначенців патрулюють селище Донецьке в окупованій Луганській області – їхні рухи фіксує камера, встановлена на шоломі.

Вони зупинились для відпочинку, один солдат знімає рюкзак і кладе зброю на стіну окопу.

Це, як вказує розслідування, снайперська гвинтівка, яку кілька експертів зі зброї незалежно один від одного ідентифікували як гвинтівку британського виробника Accuracy International, модель AX338.

Журналісти нагадують, що AX338 випустили у 2010 році, хоча Accuracy International в інтерв’ю газеті Sunday Express заявляв, що не продає гвинтівок Росії з 2000 року. А 2014 року ЄС запровадив ембарго на постачання зброї до Росії.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button