Україна

Робот Da Vinci у Львові прооперував першого пацієнта

У Львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше серед неприватних медичних установ в Україні виконали операцію з допомогою хірургічної роботизованої системи Da Vinci, інформує 1NEWS з посиланням на сторінку лікарні у Фейсбук.

“50-річний мешканець Бродів поступив до нас з підозрою на шлунково-кишкову кровотечу. У нього виявили діафрагмальну грижу та гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Простіше кажучи, частина шлунку через отвір у діафрагмі змістилась з черевної порожнини у грудну, викликаючи печію, болі при ковтанні та кровотечі. Умовний «клапан» між стравоходом і шлунком був відсутній. Команда медиків Центру хірургії прийняла рішення виконати операцію саме з використанням роботизованої системи Da Vinci”, – йдеться в повідомленні.

В пості зазначається, що вся система складається з трьох елементів. Це консоль хірурга – робоче місце хірурга, що працює з допомогою спеціальних джойстиків та високоточних інструментів, консоль пацієнта – руки робота, які дають змогу здійснювати рухи з поворотом на 360 градусів, а також 3D-візуалізаційна система, що поєднує консолі хірурга та пацієнта.

“Таким чином з допомогою цих сучасних спеціальних систем команда хірургів перемістила частину шлунка, що заходила в грудну порожнину, зміщуючи його в черевну порожнину. При цьому вони сформували новий «клапан», без якого неможливо відновити правильну роботу органів і систем”, – наголошується в повідомленні.

Головний лікар Олег Самчук у Фейсбук уточнив, що все зроблено без жодного розрізу, лише через проколи.

“Хірург під час втручання був за кілька метрів від пацієнта. Завдяки камері, яка транслювала зображення, і чотирьом “рукам” робота, якими лікар керував на відстані, той бездоганно усунув проблему, зробивши навіть пластику. Це наша нова реальність! Пишаюся командою. Ви – молодці!”, – підкреслив Самчук.

 

 

 

 

Back to top button