Україна

РФ затримує обміни військовополоненими – Лубінець


РФ затримує обміни військовополоненими - Лубінець

Омбудсмен зустрівся із родичами українських військовополонених та зниклих безвісти. У зустрічі зареєструвалося близько 270 родин з Чернівецької області.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що російська сторона затримує обмін полоненими. Про це він сказав під час зустрічі у Чернівцях із родичами українських військовополонених та зниклих безвісти.

У зустрічі зареєструвалося близько 270 родин з Чернівецької області.

“Росіяни максимально затримують обмінні процеси. Я хочу, щоб усі чітко розуміли, що домовленості не просто досягаються. Ви бачите на полі бою, як росіяни підступно на нас напали, так вони приблизно і ведуть свої перемовини. Був у нас період, коли взагалі обмінні процеси стояли на паузі. На мою думку, це було зроблено навмисно російською стороною. Це був їхній новий підхід, коли намагалися втягнути родичів військовополонених до дестабілізації соціально-економічної та політичної ситуації в Україні”, – зазначив омбудсмен.

За його словами, окрім повної зупинки обміну військовополоненими, росіяни почали масово звертатися до родичів українських бійців.

“Вони представлялися російськими уповноваженими, які нібито хочуть повернути українських військових, а Україна відмовляється забирати. Тому заохочували українців виходити на акції протесту, перекривати дороги, блокувати діяльність адміністративних будівель із вимогою до української влади повернути родичів. Ми побачили їхній новий підхід щодо дестабілізації України. Станом на зараз цього року ми провели вже три обміни, і я сподіваюся, що будуть наступні в найближчому майбутньому. Принаймні, ми над цим працюємо”, – розповів Лубінець.

Він додав, що позитивно ставиться до проведення різних активностей групами родичів українських військових. Він вважає, що варто проводити мітинги перед представництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста. Адже це єдина міжнародна організація з унікальним мандатом, яка повинна займатися захистом прав військовополонених.

“Чого не треба робити родичам? Не треба називати конкретних прізвищ. Не треба запускати флешмоби по конкретним особам. Як тільки таке робиться, як тільки одна людина стає занадто відомою, ми бачимо, що росіяни це все ж відслідковують. І тоді вони вимагають абсолютно інших умов звільнення такої людини. Тому такого не треба робити”, – наголосив омбудсмен.

Нагадаємо, в Україні створюють електронну базу полонених та зниклих безвісти.

Як повідомлялося, на початку лютого Україна повернула з російського полону ще 100 захисників, чимало з них перебували в полоні майже два роки.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button